Spedycja morska – co to jest i na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Spedycja morska definiowana jest jako proces transportu towarów drogą morską. Obejmuje ona wszystkie czynności, które prowadzą do uzyskania towaru z miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia.

Fracht morski jest najczęściej wykorzystywany do transportu dużych lub ciężkich ładunków. Fracht morski odnosi się również do kosztów związanych z przemieszczaniem towarów za pomocą transportu wodnego.

Jakie są główne rodzaje frachtów?

Fracht morski – zazwyczaj trwa dłużej niż inne rodzaje frachtów, ponieważ musi być transportowany przez oceany przed dotarciem do miejsca docelowego. Fracht morski składa się z kilku rodzajów, w tym ładunków masowych (ładunków, których nie można łatwo podzielić na mniejsze jednostki), ładunków typu break bulk (ładunków, które można podzielić na mniejsze jednostki), ładunków skonteneryzowanych (w których towary są pakowane do kontenerów) oraz ładunków typu project cargo (w których należy przetransportować konkretne przedmioty).

Fracht lotniczy – fracht lotniczy nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu poza samolotami i ciężarówkami do bardzo szybkiego przemieszczania dużych ilości towarów z jednego miejsca do drugiego na duże odległości przy niskim koszcie za kilogram lub funt.

Transport lądowy – transport lądowy obejmuje koleje, autostrady, drogi, itp., które są używane do przemieszczania towarów z jednego miejsca do drugiego na duże odległości po przystępnej stawce za przebyty kilometr lub milę.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o transporcie morskim, to sprawdź stronę: https://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinien być ubrany kelner?
Jak powinien być ubrany kelner?
Kelner jest wizytówką restauracji, gdyż to z nim w pierwszej kolejności kontakt mają wchodzący do niej goście. Musi być więc […]
Jak wykonać manicure żelowy?
Jak wykonać manicure żelowy?
Paznokcie żelowe to doskonała propozycja dla tych z nas, które chcą cieszyć się idealnym manicure przez kilka tygodni. Wykonanie manicure […]
Jak spędzać wolny czas ze znajomymi?
Jak spędzać wolny czas ze znajomymi?
Praca i nauka są ważne, ale jeśli będą zbyt intensywne, mogą prowadzić do przemęczenia. W związku z tym każdy potrzebuje […]