Spedycja morska – co to jest i na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Spedycja morska definiowana jest jako proces transportu towarów drogą morską. Obejmuje ona wszystkie czynności, które prowadzą do uzyskania towaru z miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia.

Fracht morski jest najczęściej wykorzystywany do transportu dużych lub ciężkich ładunków. Fracht morski odnosi się również do kosztów związanych z przemieszczaniem towarów za pomocą transportu wodnego.

Jakie są główne rodzaje frachtów?

Fracht morski – zazwyczaj trwa dłużej niż inne rodzaje frachtów, ponieważ musi być transportowany przez oceany przed dotarciem do miejsca docelowego. Fracht morski składa się z kilku rodzajów, w tym ładunków masowych (ładunków, których nie można łatwo podzielić na mniejsze jednostki), ładunków typu break bulk (ładunków, które można podzielić na mniejsze jednostki), ładunków skonteneryzowanych (w których towary są pakowane do kontenerów) oraz ładunków typu project cargo (w których należy przetransportować konkretne przedmioty).

Fracht lotniczy – fracht lotniczy nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu poza samolotami i ciężarówkami do bardzo szybkiego przemieszczania dużych ilości towarów z jednego miejsca do drugiego na duże odległości przy niskim koszcie za kilogram lub funt.

Transport lądowy – transport lądowy obejmuje koleje, autostrady, drogi, itp., które są używane do przemieszczania towarów z jednego miejsca do drugiego na duże odległości po przystępnej stawce za przebyty kilometr lub milę.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o transporcie morskim, to sprawdź stronę: https://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trening ze stymulacją mięśni – jakie daje efekty?
Trening ze stymulacją mięśni – jakie daje efekty?
Trening metodą EMS, to atrakcyjne połączenie ćwiczeń fizycznych z elektrostymulacją mięśni. Jest krótki i nieintensywny, co sprawia, że wykonywana praca […]
Łóżko rehabilitacyjne – do czego służy i kiedy stosować?
Łóżko rehabilitacyjne – do czego służy i kiedy stosować?
Sprzęt medyczny ma duże znaczenie w trakcie leczenia. Dobrym przykładem jest rehabilitacja, która wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. Jednym z nich […]
Jakie systemy warto posiadać w swoim przedsiębiorstwie?
Jakie systemy warto posiadać w swoim przedsiębiorstwie?
Istnieje wiele systemów, które można wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie, ale nie wszystkie z nich warto mieć. Oto kilka systemów, które […]