Jak sprzedać nieruchomości na Śląsku?

Jeżeli ktoś planuje sprzedaż nieruchomości na Śląsku, to ma do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest działanie na własną rękę, natomiast drugą skorzystanie z usług biura nieruchomości. Która z nich jest bardziej opłacalna? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z dalszą częścią tego tekstu.

Co zyskasz, sprzedając mieszkanie na własną rękę?

Decydując się na sprzedaż mieszkania z pominięciem pośrednika nieruchomości, zyskuje się przede wszystkim pieniądze, które zostałyby przeznaczone na prowizję. Na tym jednak wszelkie oszczędności się kończą, a zaczynają pojawiać pierwsze przeszkody. Właściciel nieruchomości musi samodzielnie stworzyć jej opis, zrobić odpowiednie zdjęcia oraz umieścić te wszystkie informacje na stosownych portalach ogłoszeniowych. Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać telefonów lub wiadomości od potencjalnych kupców. Jeżeli takie się pojawią, to trzeba osobiście pokazać mieszkanie lub dom oraz stworzyć stosowne umowy. Wszystkie te czynności zajmują jednak sporo czasu i nie każdy może sobie na tę opcję pozwolić.

Czy warto sprzedać mieszkanie razem z biurem nieruchomości?

Jeżeli chodzi o nieruchomości Dąbrowa Górnicza jest sporym rynkiem, na którym nie tak prosto znaleźć odpowiedniego klienta. Wpływ na to ma liczba mieszkań czy domów. Dlatego, żeby przebić się ze swoją ofertą, rzeczywiście trzeba się czymś wyróżniać. Osoby, które nie wiedzą jak tego dokonać, powinny czym prędzej nawiązać współpracę z biurem nieruchomości.
Wybierając odpowiednią agencję, należy przede wszystkim kierować się jej renomą i doświadczeniem. Tylko to da pewność, że pracujący w agencji staną na wysokości zadania. Jednym z takich biur nieruchomości, które działają na Śląsku, jest http://remax-gold.pl/. Decydując się na współpracę, klient zyskuje pewność, że sprzedażą jego mieszkania czy domu zajmą się profesjonaliści.

Dodaj komentarz

pięć + sześć =