Praktyczne akcesoria dla niemowlaków

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowując się do roli rodziców, warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria. Wielu z nich nie ma wśród rzeczy, polecanych do pierwszej wyprawki. A jednak ułatwiają życie opiekunów noworodka, uprzyjemniają wspólnie spędzony czas, a nawet pomagają zadbać o zdrowie i rozwój malucha.

W trosce o spokojną noc

Nieprzespane noce to jedno z największych utrapień młodych rodziców. Przetrwać ten trudny czas pomoże praktyczna dostawka do łóżka. Pozwala mieć dziecko przy sobie, więc mama nie musi wstawać do karmienia, a tata może nadal spać w sypialni. Doświadczeni opiekunowie podpowiadają, by nie zapominać o termoforach na kolkę. Łagodzą objawy częstych dolegliwości u noworodków. W spokojnym przespaniu nocy pomoże też aspirator do nosa, trudności z oddychaniem to jedna z głównych przyczyn pobudek małych dzieci.

Pierwsze zabawki

Tuż po urodzeniu dziecko głównie je i śpi. W międzyczasie lubi obserwować i zapatrzyć się na otoczenie. Karuzela nad łóżeczkiem przykuje uwagę noworodka. Najlepiej gdy posiada różnokolorowe światełka oraz misie i grzechotki o odmiennych kształtach. Do zabawy wystarczy mała grzechotka na rzepach czy balonik o nasyconych barwach. Popularne są też miękkie książeczki dla niemowląt. W przypadku tak małych dzieci dodatkowym atutem zabawek są grane przez nie melodie, wprowadzające w bogaty świat dźwięków. Z biegiem tygodni i miesięcy zainteresowania malucha będą się zmieniały, podobnie jak zakres jego możliwości motorycznych. Przydadzą się wówczas nieco bardziej zaawansowane akcesoria, wspierające rozwój dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Budowa placu zabaw – w co musimy się zaopatrzyć?
Budowa placu zabaw – w co musimy się zaopatrzyć?
Posiadając małe dzieci, warto z pewnością rozważyć budowę placu zabaw w przydomowym ogrodzie bądź na działce. Jest to bowiem znakomite […]
Jak możemy ciekawie spędzić czas ze znajomymi?
Jak możemy ciekawie spędzić czas ze znajomymi?
Jedną z najciekawszych rzeczy o przyjaźni jest to, że może być tak różna od osoby do osoby. Dla niektórych ludzi, […]
Naszywki na ubrania – jak je naprasować żelazkiem?
Naszywki na ubrania – jak je naprasować żelazkiem?
Naszywki na ubrania jeszcze kilka lat temu były dobrze znane tylko mamom urwisów rozrywających spodnie na kolanach. Kolorowe naprasowanki idealnie […]