Płyn do mycia kostki brukowej – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyny do mycia kostki brukowej to specjalne produkty, które służą do czyszczenia ulic, chodników i innych powierzchni asfaltowych i nie tylko. Jego głównym zadaniem jest usunięcie brudu i plam z powierzchni drogi.

Płyn do mycia chodników jest produktem chemicznym, który zawiera detergenty i środki powierzchniowo czynne różnych klas, które są stosowane w celu czyszczenia różnych powierzchni, w tym asfaltu. Płyn usuwa z powierzchni asfaltu wszelkiego rodzaju zabrudzenia, dzięki czemu nie wygląda on już na brudny. Zawiera również środki odpieniające, które zapobiegają tworzeniu się piany na powierzchni drogi podczas deszczu. Pozwala to uniknąć śliskich powierzchni i ułatwia pieszym chodzenie po nich przez cały czas.

Zalety płynu do mycia chodników:

Wysoka skuteczność czyszczenia 

Płyn do mycia chodników jest wykonany przez dodanie niektórych substancji chemicznych do wody, która ma doskonałe działanie detergentowe i może skutecznie rozpuścić kurz, tłuszcz, olej i inne zanieczyszczenia na powierzchni chodnika.

Niskie pienienie 

Płyn do mycia chodników ma niską zawartość piany podczas użytkowania, więc może być stosowany do każdego obszaru bez wpływu na wzrok lub układ oddechowy ludzi w jakikolwiek sposób.

Niska korozja

Płyn do mycia chodników nie zawiera substancji korozyjnych, takich jak chlor i alkalia, które mogą korodować rury stalowe lub warstwy asfaltowe podczas użytkowania, a tym samym powodować ich uszkodzenie; dlatego ma dobre działanie antykorozyjne na rurociągi lub warstwy asfaltowe.

Bezpieczeństwo 

Ponieważ w samym płynie do mycia nawierzchni nie ma szkodliwych substancji, takich jak fosfor lub metale ciężkie; dlatego nie zanieczyszcza zasobów wody pitnej lub gleby po użyciu (jak ester fosforanowy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki kolor i materiał drzwi zewnętrznych wybrać?
Jaki kolor i materiał drzwi zewnętrznych wybrać?
Drzwi zewnętrzne mają bardzo ważną rolę – mają chronić domowników przed zagrażającymi im najróżniejszymi warunkami atmosferycznymi czy niepożądanymi gośćmi i […]
Jak wybrać męski zegarek?
Jak wybrać męski zegarek?
Miły dla oka i funkcjonalny zegarek będzie idealnym dodatkiem do ubioru. Podpowiadamy, jak kupić model dopasowany do osobistych potrzeb i […]
Wyposażenie służb mundurowych
Wyposażenie służb mundurowych
W co powinna być wyposażona służba mundurowa? Nie od dziś wiadome jest, że służby mundurowe są bardzo narażone na wszelkiego […]