Zgodnie z obowiązującym prawem obowiązkiem każdego kierownika budowy jest zadbanie o optymalne zabezpieczenie placu, na którym odbywają się wszelkie roboty. Nadają się do tego przede wszystkim przenośne ogrodzenia pełne i ażurowe wykonane z wytrzymałych elementów stalowych. Wynika to z faktu, że są łatwe w montażu oraz demontażu, a także odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz, silne słońce itp.). Ofertę ich wynajmu można sprawdzić na https://easyfence.pl/uslugi/ogrodzenie-tymczasowe/.
Ogrodzenie tymczasowe ażurowe składa się przeważnie z przęseł stalowych pokrytych warstwą cynku, pomiędzy którymi jest rozpięta siatka o stosunkowo gęstych oczkach. Wyróżnia się ono sporą lekkością, dlatego doskonale nadaje się do zamontowania na dowolnym gruncie – nawet podmokłym czy grząskim. W tym przypadku warto jednak osadzić omawianą konstrukcję na solidnej betonowej podstawie (dla zwiększenia stabilności).
Z kolei ogrodzenia pełne, zwane też potocznie zamkniętymi, występują w formie stalowej ramy połączonej z blachą trapezową o niskim poziomie przetłoczenia. Sprawdzają się głównie przy wnoszeniu komercyjnych obiektów (handlowych, usługowych, gastronomicznych, hotelarskich), ponieważ są droższe i nieco bardziej skomplikowane w montażu niż wersje ażurowe. Obie opisane powyżej rodzaje konstrukcji świetnie chronią plac budowy nie tylko przed dostępem nieupoważnionych osób (np. złodziei, intruzów), ale również przed zniszczeniem specjalistycznych sprzętów i kosztownych materiałów. Dodajmy, że mogą pełnić dodatkowo rolę tablicy reklamowej.