Czy dieta może być zdrowa i smaczna?

Dla wielu osób przejście na dietę jest jednoznaczne z czymś dramatycznym. Samo słowo brzmi dla nich okropnie i nasuwa przerażające wizje dotyczące wyrzeczeń i przyjmowania posiłków, które są pozbawione smaku lub go posiadają, jednak nie jest on atrakcyjny. Dziś śmiało można stwierdzić, że są to mity, które zdołano już obalić. Można odżywiać się zdrowo, świadomie i jednocześnie zapewniać swoim kubkom smakowym prawdziwą ucztę. Jak to zrobić?

Kulinarne eksperymenty

Aby móc cieszyć się pysznymi i zdrowymi daniami, wystarczy przestrzegać kilku zasad. Zrezygnujmy ze smażenia na rzecz grillowania lub gotowania na parze. Dotyczy to zarówno mięsa, ryb, jak i warzyw. W ten sposób produkty zostaną poddane obróbce termicznej, jednak będą posiadały znacznie mniejszą zawartość tłuszczu. Śmiało doprawiajmy potrawy, korzystając z naturalnych przypraw i ziół, a nie z gotowych mieszanek. Na bazie ziół możemy także samodzielnie przygotowywać sosy do potraw. Pamiętajmy jedynie o tym, by nie robić ich na bazie tłustej śmietany, ale na przykład na jogurcie naturalnym.

Zrezygnujmy z dostępnych w supermarketach słodyczy w postaci ciastek, cukierków i wyrobów czekoladopodobnych. Wcale jednak nie oznacza to, że nie możemy pozwolić sobie na żadne słodkości! Wystarczy samodzielnie upiec zdrowsze i mniej kaloryczne odpowiedniki deserów. Ciasteczka owsiane z miodem, lekkie ciasto na bazie prawdziwego kakao, czy placuszki bananowe z mąki pełnoziarnistej to tylko niektóre przykłady. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości czasu aby przygotowywać posiłki na własną rękę, skorzystajmy z cateringu dietetycznego. Z atrakcyjną ofertą tej usługi zapoznamy się na stronie https://www.nutridieta.pl/catering-dietetyczny-rybnik/.

Dodaj komentarz

10 + jeden =