Czy stosowanie kremów pod oczy ma znaczenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak najbardziej! Stosowanie kremów pod oczy może z czasem przynieść pozytywne zmiany w stanie skóry wokół oczu.

Ten typ skóry, o który musimy wyjątkowo zadbać

Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż ta, chroniąca pozostałą część naszej twarzy. Jest również bardziej delikatna i krucha https://www.sesderma.pl/kategorie/kremy-pod-oczy , co sprawia, że jest bardziej podatna na plamy starcze, drobne linie i zmarszczki.

Niektóre kremy pod oczy zawierają retinol lub witaminę C, które mogą pomóc poprawić wygląd cieni pod oczami i zmniejszyć opuchliznę. Inne składniki, takie jak peptydy i przeciwutleniacze mogą również zwiększyć produkcję kolagenu, aby pomóc zmniejszyć drobne linie i zmarszczki.

Regularne stosowanie z widocznym efektem

Nie sposób zregenerować skórę w przeciągu kilku dni, musimy być konsekwentne, zaopatrzyć się we właściwe kremy i regularnie je stosować. Kremy pod oczy działają z odpowiednim sobie czasem i musisz przyzwyczaić się do ich użytkowania, zanim zauważysz namacalną różnicę w stanie zdrowia swojej skóry.

Najważniejszą rzeczą przy stosowaniu kremu pod oczy jest to, że powinien on zawierać składniki, które mają udowodnione działanie poprawiające wygląd skóry wokół oczu. Niektóre z tych składników obejmują witaminy A i C oraz wspomniane wcześniej peptydy. Składniki te pomagają ujędrnić skórę i zmniejszyć zmarszczki w czasie.

Ich stosowanie niekiedy można przyrównać do mini zabiegów w spa, bowiem często zawierają one również ekstrakty botaniczne, takie jak wyciąg z aloesu lub zielonej herbaty, które pomagają zmniejszyć opuchliznę lub stan zapalny w okolicy oczu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto posiadać sprzęt Apple?
Dlaczego warto posiadać sprzęt Apple?
Różne sprzęty marki Apple są bardzo cenione i popularne na całym świecie. Wiele osób posiada popularne produkty opatrzone charakterystycznym symbolem […]
Z czego się składa budowa systemu wentylacyjnego?
Z czego się składa budowa systemu wentylacyjnego?
Wentylacja to instalacja składająca się z kilku istotnych elementów. Współpracują one ze sobą, dzięki czemu możliwe jest skuteczne usuwanie zużytego […]
Jak bezpiecznie dotrzeć do celu w mieście, którego nie znamy?
Jak bezpiecznie dotrzeć do celu w mieście, którego nie znamy?
Czasem każdy z nas wyjeżdża ze znajomego miejsca i oddaje się w ręce nieznanego. Przemieszczamy się z różnych powodów – […]