Dlaczego design produktu znacząco wpływa na jego powodzenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektowanie produktów ma znaczący wpływ na sukces produktu i to wiemy nie od dziś. Nie chodzi tylko o stworzenie czegoś, co jest przyjemne w użyciu, czy też o to, jak działa, ale również, czy dobrze wygląda.

Musimy patrzeć na szerzej – perspektywa długoterminowa

Projektant produktu powinien rozumieć każdy aspekt cyklu jego życia, od jego powstania do końcowego wykorzystania przez klientów. Troska o design produktu jest więc ważnym aspektem pracy każdej firmy, ponieważ wpływa na kilka elementów:

Estetyka/ design – pomaga uczynić go atrakcyjnym dla użytkowników i zwiększa jego szanse na dobrą sprzedaż.

Bezpieczeństwo – jest bardzo ważne, gdyż zapewnia klientów, że nie doznają obrażeń podczas korzystania z produktu lub po jego użyciu. Na bezpieczeństwo może bezpośrednio wpływać design produktu.

Tak samo, jak wyglądać, musi również funkcjonować

Użyteczność – odnosi się do tego, jak łatwo przychodzi nabywcom używanie produktu bez większego wysiłku lub konieczności studiowania jego działania; próg dostępności nie może być zbyt wysoki.

Słaby interfejs użytkownika może utrudnić lub nawet uniemożliwić korzystanie z urządzenia/ oprogramowania na przykład, co czyni je mniej atrakcyjnym wśród konsumentów, którzy nie chcą spędzać zbyt wiele czasu na ustalaniu, jak rzeczy działają, zanim faktycznie zabiorą się do ich wykonywania.

Łatwość konserwacji – odnosi się do stopnia trudności utrzymywania produktu w optymalnej kondycji. Dla wielu użytkowników utrzymanie urządzenia w czystości wpływa na dalszy stosunek do niego i chęć z nim obcowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak finansować nieruchomość
Jak finansować nieruchomość
Prowadzenie nieruchomości wiąże się często z dużymi kosztami. I mowa tu każdym z jej rodzajów, gdyż może to być zarówno […]
Sprzęt przydatny do ćwiczenia w domu
Sprzęt przydatny do ćwiczenia w domu
Obecnie dostęp do siłowni jest mocno ograniczony. Zmusza to osoby regularnie uprawiające sport do poszukania alternatywnych możliwości treningu. Jednym z […]
Jak odprowadzać skropliny znajdujące się na ściankach rur?
Jak odprowadzać skropliny znajdujące się na ściankach rur?
W trakcie pracy urządzeń znajdujących się w instalacji grzewczej czy wentylacyjnej zazwyczaj powstają skropliny, które osadzają się na rurach i […]