Dlaczego design produktu znacząco wpływa na jego powodzenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektowanie produktów ma znaczący wpływ na sukces produktu i to wiemy nie od dziś. Nie chodzi tylko o stworzenie czegoś, co jest przyjemne w użyciu, czy też o to, jak działa, ale również, czy dobrze wygląda.

Musimy patrzeć na szerzej – perspektywa długoterminowa

Projektant produktu powinien rozumieć każdy aspekt cyklu jego życia, od jego powstania do końcowego wykorzystania przez klientów. Troska o design produktu jest więc ważnym aspektem pracy każdej firmy, ponieważ wpływa na kilka elementów:

Estetyka/ design – pomaga uczynić go atrakcyjnym dla użytkowników i zwiększa jego szanse na dobrą sprzedaż.

Bezpieczeństwo – jest bardzo ważne, gdyż zapewnia klientów, że nie doznają obrażeń podczas korzystania z produktu lub po jego użyciu. Na bezpieczeństwo może bezpośrednio wpływać design produktu.

Tak samo, jak wyglądać, musi również funkcjonować

Użyteczność – odnosi się do tego, jak łatwo przychodzi nabywcom używanie produktu bez większego wysiłku lub konieczności studiowania jego działania; próg dostępności nie może być zbyt wysoki.

Słaby interfejs użytkownika może utrudnić lub nawet uniemożliwić korzystanie z urządzenia/ oprogramowania na przykład, co czyni je mniej atrakcyjnym wśród konsumentów, którzy nie chcą spędzać zbyt wiele czasu na ustalaniu, jak rzeczy działają, zanim faktycznie zabiorą się do ich wykonywania.

Łatwość konserwacji – odnosi się do stopnia trudności utrzymywania produktu w optymalnej kondycji. Dla wielu użytkowników utrzymanie urządzenia w czystości wpływa na dalszy stosunek do niego i chęć z nim obcowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wyjazd do pracy za granicę – jak dostać się do Holandii?
Wyjazd do pracy za granicę – jak dostać się do Holandii?
Wyjazd do pracy za granicę, szczególnie po raz pierwszy, bywa stresujący. Największy problem stanowi zwykle kwestia środku transportu, którym można […]
Przydatne zajęcia dodatkowe dla dzieci
Przydatne zajęcia dodatkowe dla dzieci
Każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej i stara się o ich prawidłowy rozwój. W związku z tym warto […]
Kiedy należy wymienić opony w wózku widłowym?
Kiedy należy wymienić opony w wózku widłowym?
Wózek widłowy tak jak każdy pojazd mechaniczny, który będzie regularnie używany podlegać może różnorakim awariom. W takiej sytuacji konieczne będzie […]