Dlaczego odpowiednie ocieplenie domu jest tak ważne podczas jego budowy?

Zamieszkanie we własnym domu to często spełnienie marzeń. Dlatego podczas budowy należy zadbać o każdy szczegół, aby budynek był wysokiej jakości i przetrwał przez lata. Nie bez znaczenia, szczególnie w dobie wysokich kosztów ogrzewania, jest zabezpieczenie go przed wpływem temperatur.

Termiczne zabezpieczenie budynku

Aby dom był energooszczędny, to podczas budowy należy zadbać o to, aby wykorzystane okna były odpowiedniej jakości. Ważne, aby ich współczynnik przenikania ciepła był jak najniższy. Nie bez znaczenia jest też fachowe osadzenie okien, tak by nie powstały żadne nieszczelności. Warto również zadbać o szczelność drzwi wejściowych.

Drugi, bardzo ważny, a właściwie najważniejszy element to docieplenie ścian budynku. Wykonuje się je, stosując specjalne techniki i materiały, z których najważniejszy jest styropian. Kupić go można na witrynie http://hebo.com.pl/styropian/. Styropian, jak i wełna mineralna to najważniejsze elementy systemu docieplenia. Wykonuje się go, mocując materiał izolacyjny do ściany przy pomocy specjalnych kołków. Następnie nakładana jest siatka stalowa, która ma za zadanie chronić izolację i dodatkowo ją wzmacniać. Kolejny krok to nałożenie tynku cienkowarstwowego, a na koniec pomalowanie elewacji.

Dodaj komentarz

20 − 9 =