Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na wybudowanie drewnianego domu w technologii szkieletowej – zwanego powszechnie kanadyjskim. Wynika to z faktu, że tego typu obiekt jest stosunkowo tani, posiada lekką konstrukcję i dosyć szybko nagrzewa się, dzięki czemu gwarantuje optymalny komfort termiczny w sezonie jesienno-zimowym. Jakby tego było mało, dom z drewna można postawić w zaskakująco krótkim czasie, a także w warunkach niekorzystnej pogody (śnieg, niska temperatura, mroźny wiatr itp.).
Proces budowy domu drewnianego w systemie kanadyjskim nie jest zbyt skomplikowany i rozpoczyna się zawsze od wyboru działki oraz stworzenia konkretnego projektu. Następny krok polega na uzyskaniu stosownego pozwolenia, wykonaniu fundamentów i zamontowaniu na nich podstawowych elementów konstrukcyjnych obiektu (w formie prefabrykatów). Po przeprowadzeniu powyższych czynności przychodzi czas na doprowadzenie wszelkich niezbędnych przyłączy, położenie więźby dachowej, stworzenie poszycia zewnętrznego, osadzenie okien i drzwi wejściowych, wypełnienie ścian ociepleniem (najczęściej w postaci wełny mineralnej) oraz zamontowanie trzech kluczowych instalacji – elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, a także grzewczej. Na koniec wykonywane są czynności o charakterze wykończeniowym w poszczególnych wnętrzach.
Cały opisany powyżej proces zajmuje średnio około 3-4 miesiące – oczywiście pod warunkiem, że praca przebiega sprawnie i bez niepotrzebnych przestojów. Jeśli zależy nam na szybkim postawieniu domu kanadyjskiego w technologii szkieletowej, to warto zwrócić uwagę na ofertę firmy, takiej jak np.: http://drewhouse.eu/oferta.