Chodzik, czy pchacz – co warto wiedzieć o akcesoriach dla dzieci?

Wielu ludzi, którzy obecnie są rodzicami maluszków, w dzieciństwie korzystało z chodzików. Niestety kiedyś nie było tak łatwego dostępu do porad fizjoterapeutów i rodzice zazwyczaj zbyt wcześnie wkładali maluchy do tego typu pojazdów. Dzisiaj już wiemy, że chodziki są świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które stoją stabilnie, natomiast maluszki uczące się chodzić mogą korzystać ze sprzętów takich jak jeździk pchacz, czy też hybryda tych dwóch wersji. Są one korzystniejsze dla małego człowieka, ponieważ on sam może zdecydować, czy jest gotowy na poruszanie się w pozycji pionowej.

Samochodziki, tradycyjne chodziki, czy pchacze

To, na jaki model się zdecydujemy, powinno być przede wszystkim uzależnione od etapu rozwoju naszego malucha. W przypadku najmłodszych dzieci doskonałym wyborem jest pchacz połączony z jeździkiem. W ten sposób maluch będzie mógł bawić się i przemieszczać na wiele sposobów, a gdy będzie gotowy, ruszy w świat na dwóch nóżkach. Tradycyjny chodzik wybierzmy, jeśli chcemy ograniczyć pole do poruszania się dla dziecka, które już samodzielnie stoi. W ten sposób mały odkrywca może chodzić po mieszkaniu lub domu bez narażania się na niebezpieczeństwo, a zabawki zamontowane na stoliku urządzenia umilą mu dodatkowo czas.

Niezależnie od modelu, na który się zdecydujemy, pamiętajmy, że taki sprzęt musi być bardzo stabilny oraz powinien posiadać wszelkie niezbędne atesty. Chodzik, pchacz, czy też jeździk muszą być także wykonane z solidnych, odpornych na uszkodzenia materiałów przyjaznych najmłodszym.

Dodaj komentarz

12 − 5 =