Jak nie zagracić ogrodu?

Wiosna to doskonały okres do zadbania o porządek w domu i poza nim. Aranżacja ogrodu powinna jednak zostać odpowiednio przemyślana, by nie stworzyć efektu zagracenia. Okazuje się bowiem, że zarówno duże ogrody, jak i niewielkie przestrzenie można w równej mierze zaniedbać. W jaki więc sposób dokonać wiosennych porządków i zorganizować przestrzeń w swoim ogrodzie, by efekt zadowalał?

Porządek przede wszystkim

Odpowiednio zaaranżowany ogród pozwoli cieszyć się jego wyglądem i relaksować o dowolnej porze. Przede wszystkim warto zadbać o usunięcie z niego zbędnych przedmiotów oraz o pielęgnację roślin, które bez tego wyglądać będą niezwykle nieestetycznie. Z ogrodu zniknąć powinny rzucone w kąt deski, czy elementy wyposażenia domu, które niedbale przeniesione zostały na zewnątrz i od kilku miesięcy czekają na swoje zniknięcie. Kwiaty rosnące w ziemi można przesadzić w donice podświetlane led, które obok efektu uporządkowania podwórka poprawią jego dekoracje i sprawią, że będzie on przytulny.

Stwórz przestrzeń do aktywności i wypoczynku

Te osoby, które nie wiedzą w jaki sposób uporządkować swój ogród powinny zacząć od ustalenia planu terenu – podzielenie go na strefę do odpoczynku i aktywności pozwoli na sprawne usunięcie zbędnych elementów i kupno nowych, które nie stworzą efektu zagracenia. Taras idealnie ozdobią meble ogrodowe z rattanu i donice Lechuza do kwiatów i innych roślin, z kolei strefa aktywności pięknie wyglądać będzie w otoczeniu drewnianych płotków oraz z wyznaczonym miejscem do grillowania. Aranżacja ogrodu zależy przede wszystkim od dostępnej przestrzeni.

Dodaj komentarz

czternaście − dziewięć =