Kiedy opłaca się zainstalować panele fotowoltaiczne?

Budowa przydomowej instalacji fotowoltaicznej to dla wielu osób sposób na uniezależnienie się od rosnących cen energii elektrycznej. Montaż instalacji jest stosunkowo prosty i można go wykonać w jeden dzień roboczy. Ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego i czy zawsze jest opłacalna?

Darmowy prąd czy strata pieniędzy?

Wiele osób patrząc na ceny instalacji fotowoltaicznych, zastanawia się, jak długo trzeba czekać, by instalacja się zwróciła. Wszystko zależy od tego, czy cały koszt pokrywamy z własnych środków, czy wykorzystujemy bankowe formy finansowania. Jeśli skorzystamy z kredytu, czas zwrotu może wydłużyć się o 2-3 lata. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ średnia trwałość paneli fotowoltaicznych przekracza 20 lat.

Wydaje się więc, że montaż instalacji fotowoltaicznej to dobry sposób na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Jeśli odpowiednio dobierzemy moc instalacji, może okazać się, że na naszym rachunku znajdzie się tylko opłata za licznik. To wszystko sprawia, że montaż fotowoltaiki jest niezwykle opłacalny. Korzystając z własnych środków, możemy uzyskać szybki czas zwrotu, który wynosić będzie około 7 lat. Decydując się na montaż instalacji, warto wybrać sprawdzoną firmę. Fotowoltaika w Radomiu – GOMAR to firma z dużym doświadczeniem i sporą wiedzą. Zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, którzy wiedzą wszystko o odnawialnych źródłach energii. Długa gwarancja i niska cena to cechy charakterystyczne, które sprawiają, że cieszą się oni dobrą opinią wśród klientów.

Dodaj komentarz

1 × 3 =