Okno jako najważniejszy element ogrodu zimowego

Ogród zimowy połączony z salonem to marzenie wielu osób. Jednak nie każdy taką zachciankę realizuje. Przeszkodą mogą wydawać się koszty lub też brak miejsca, aby taki ogródek w formie zamkniętego pomieszczenia móc zrobić. Aczkolwiek jeśli już mamy balkon czy taras, to z powodzeniem możemy go zaaranżować na taki ogród, w którym nie tylko można uprawiać rośliny, ale też urządzić sobie drugi pokój dzienny.

Mini szklarnia zamiast tarasu

Budowa takiego pomieszczenia nie jest bardzo skomplikowana, ale trzeba ją zaplanować z głową. Wystarczy zagrodzić przestrzeń ściankami PCV, aby uzyskać efekt mini szklarni, w której będzie ciepło. Jednocześnie takie ściany składać się mogą z okien, które z powodzeniem można otwierać lub uchylać. Zwłaszcza latem zapewni to przyjemny przewiew powietrza. Zatem taka konstrukcja jest bardzo funkcjonalna. Zadbać trzeba też o szczelność, a z drugiej strony o ogrzewanie i wentylację.

W ogrodach zimowych zwykle uprawia się rośliny, które potrzebują dużo słońca i stałej, ale wysokiej temperatury. Dlatego najlepiej jest wybrać ogrzewanie podłogowe albo równomiernie ogrzewające pomieszczenie grzejniki. Niezwykle ważny jest też wybór kwiatów czy mini drzewek domowych, jakie wstawimy do tego miejsca.

Oczywiście można postawić tu tylko kilka kwiatów, którym odpowiada taka atmosfera, nie trzeba nazwy tego pomieszczenia brać do siebie i tworzyć w nim tylko ogrodu. O wiele przyjemniej będzie dodać też meble wypoczynkowe i stolik kawowy, aby z niego korzystać jak z salonu wśród roślin.

Dodaj komentarz

dwa × dwa =