Jakie donice do ogrodu, a jakie na taras?

Najlepszą ozdobą dla ogrodu są oczywiście kwiaty i różnorodne rośliny. Część z nich wymaga jednak specjalnej pod uprawę ziemi, a także szczególnej pielęgnacji, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem będzie posadzenie ich w doniczkach. Zanim jednak wybierzemy te konkretne, warto zapoznać się z ich rodzajami, a także przeznaczeniem. Poniżej podajemy kilka istotnych informacji w tym temacie.

Jakie są kształty oraz rodzaje donic?

Tak naprawdę wybór jest spory i wbrew pozorom ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o dany typ roślin. Na rynku dostępne są donice ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego, z technorattanu, betonowe, ceramiczne czy również i drewniane. Jeśli mowa o ich kształcie, to niewątpliwie znajdziemy donice wąskie i wysokie, szerokie i płytkie, niskie i podłużne, wiszące, piętrowe oraz w kształcie dzbanów i waz. Jeśli mowa o rozmiarze możliwości jest również bardzo dużo, ponieważ na rynku dostępne są bardzo małe donice, donice średnie oraz duże donice ogrodowe.

Czym kierować się podczas wyboru donic?

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na rodzaju roślinności, jaką będziemy chcieli w donicach zasadzić. Równie istotne jest, w jakim miejscu będą się one znajdowały. Jeżeli poszukujemy donic, które umieścimy na tarasie, to warto aby pasowały one do mebli ogrodowych. W przypadku donic dedykowanych ogrodowi powinny być one przede wszystkim odporne na działanie różnorodnych zjawisk pogodowych, jak choćby deszcz, czy upalne słońce. Jeżeli postanowimy w donicach posadzić rośliny całoroczne, to również zwróćmy uwagę czy donice będą odporne na ujemne temperatury.

Dodaj komentarz

trzynaście + dwanaście =