Jak wybrać pościel dla alergika?

Alergia to dolegliwość dotykająca coraz więcej osób. W jej niwelowaniu najważniejsza jest diagnoza i pozbycie się wywołującego ją czynnika. Bardzo często takim alergenem są mikroskopijne organizmy – roztocza kurzu domowego, a dokładniej ich odchody. Te niewidzialne gołym okiem pajęczaki żyją w naszych domach, wybierając miejsca ciepłe i wilgotne. Żywią się naszym martwym naskórkiem, w związku z tym sypialnia i łóżko są dla nich idealnym miejscem do życia. Dla alergika niezwykle ważne jest więc pozbycie się roztoczy z pościeli, aby zapewnić sobie zdrowy sen.

Jak pozbyć się roztoczy

W walce z tym alergenem bardzo ważna jest systematyczność. Częste sprzątanie, pozbywanie się kurzu, w którym on bytuje, wietrzenie pomieszczeń i pranie pościeli pomogą zmniejszyć jego ilość. Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniej pościeli. Ta tradycyjna, puchowa nie jest odpowiednia, bo wręcz przyciąga roztocza. Warto więc, z bogatej oferty sklepów wybrać kołdry i poduszki antyalergiczne.  

Pościel dobrej jakości – na co zwrócić uwagę

Wypełnienie pościeli to aspekt, który jest najważniejszy. Powinno ono zapewnić ciepło, cyrkulację powietrza, a jednocześnie być wytrzymałe. Dobrym wyborem jest wsad syntetyczny, najlepiej taki, który można prać w temperaturze 60 stopni. Daje to gwarancję pozbycia się roztoczy, które giną już w temperaturze 55 stopni. Dostępne są też kołdry z wypełnieniem nasączonym substancjami zabijającymi te groźne żyjątka, co daje dodatkową ochronę. Należy zwrócić  uwagę także na materiał z jakiego zostały uszyte. Najlepszy jest taki, specjalnie gęsto tkany, zapobiegający przedostawaniu się alergenów, ale przepuszczający powietrze. Wybór kolorów i wzorów jest nieograniczony, dostępna jest nawet specjalistyczna pościel w 3D, dlatego zakup odpowiedniej nie powinien stanowić problemu.

Dodaj komentarz

osiemnaście + 11 =