Jakie cechy powinien posiadać piec na pellet?

Kiedy kupujesz piec na pellet, musisz wziąć pod uwagę wiele cech. Jeśli jesteś nowy w tego typu urządzeniach grzewczych, może być trudno wiedzieć, które cechy mają największe znaczenie.

Oto kilka najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę:

Czas spalania

Piece na pelety są zaprojektowane tak, aby paliły się do 24 godzin dziennie, dlatego ważne jest, aby Twój piec miał wystarczającą pojemność, aby utrzymać tak długi czas palenia. Narodowa Agencja Ochrony Przeciwpożarowej (NFPA) zaleca piece o co najmniej 12-godzinnym czasie palenia dla domów z dwoma piętrami i 14-godzinnym dla domów z trzema lub więcej piętrami. Dla domów z jedną kondygnacją NFPA zaleca co najmniej 8 godzin czasu palenia.

Rozmiar

Będziesz chciał piec na pelet, który pasuje do estetyki Twojego domu i pasuje tam, gdzie chcesz go zainstalować. Dostępne są mniejsze modele, które mogą zmieścić się na szczycie istniejącego pieca na drewno lub innego urządzenia grzewczego w Twoim domu. Największe modele zajmą całą ścianę lub nawet cały pokój w Twoim domu!

Ocena wydajności i certyfikat EPA

Należy szukać pieców na pelety, które uzyskały certyfikat EPA w ramach dobrowolnego programu ENERGY STAR i mają współczynnik energetyczny (EF) wyższy niż 1. EF jest miarą efektywności pieca, przy czym wyższe liczby są lepsze. Należy również szukać naklejki certyfikacyjnej EPA z przodu pieca na pellet. Dzięki temu dowiesz się, czy spełnia on federalne normy emisji, które dotyczą wszystkich nowoczesnych urządzeń. 

Nazwa i adres producenta

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał skontaktować się z producentem, ta informacja będzie pomocna! Poza tym zakup pieca u odpowiedniego producenta, takiego jak np. kozakominek.pl to gwarancja wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

trzy × 4 =