Jakie opcje mają najnowsze drukarki?

Rozwój technologii nadal odbywa się w bardzo szybkim tempie. Dziś w smartfonach mamy większą moc obliczeniową, niż w komputerach zaledwie 10 lat temu. Za tym wszystkim nadążyć muszą też drukarki, od których wymaga się dzisiaj znacznie więcej, niż jeszcze całkiem niedawno. Jakie funkcjonalności może posiadać współczesny sprzęt drukujący?

Łączność bezprzewodowa

Mało kto kupiłby dziś drukarkę do domu, która nie posiada możliwości podłączenia się do sieci Wi-Fi, lub przynajmniej do domowego routera i dzięki temu też do sieci bezprzewodowej. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ chcemy móc drukować ze wszystkich urządzeń w domu, nie tylko z jednego komputera, który jest połączony z drukarką. Dziś dokumenty do wydruku można przesyłać nie tylko z peceta czy laptopa, ale także z tabletów i smartfonów.

Łatwość samodzielnego serwisu

Jeśli skończy się nam tusz, chcemy mieć możliwość jego łatwej i szybkiej wymiany. Jeszcze całkiem niedawno było tak, że pojemniki z tuszem były droższe od całej nowej drukarki. Dziś tusze do drukarek w formie zamienników można kupić za kilkadziesiąt złotych, a ich wymiana jest bardzo szybka i może ją wykonać nawet dziecko.

Skończyły się też czasy, gdy trzeba było wołać serwisanta, by wymienić tonery w drukarkach laserowych. Te pojawiają się dziś w domach o wiele częściej niż kiedyś, dlatego też powstało zapotrzebowanie na to, by ich serwis można było przeprowadzić samodzielnie. Tonery Samsung mają taki mechanizm mocowania w drukarce, że nie trzeba jej rozbierać na części pierwsze ani posiadać skomplikowanej instrukcji serwisowej, by móc je wymienić samemu.

Dodaj komentarz

dwa × cztery =