Jakie są rodzaje promieniowania?

Współcześnie bardzo wielu ludzi narzeka na chroniczne bóle głowy, zmęczenie czy niewyspanie. Jednym z istotnych czynników wywołujących te dolegliwości jest różnego rodzaju promieniowanie, które pochodzi zarówno z natury, jak i urządzeń elektrycznych stosowanych dzisiaj powszechnie na całym świecie. Można do nich zaliczyć m.in. komputery, linie wysokiego napięcia, telefony komórkowe lub odbiorniki telewizyjne.

Szkodliwe fale nie pochodzą jedynie z urządzeń elektrycznych

Promieniowanie to nic innego jak strumień cząsteczek albo fal wysyłanych przez dane ciało lub urządzenie. Wytwarzanie promieniowania określa się natomiast mianem emisji. Przed negatywnym działaniem szkodliwych fal można się chronić, wykorzystując m.in. odpromiennik promieniowania elektromagnetycznego w postaci niewielkiego urządzenia radiestezyjnego, które w zależności od budowy ma za zadanie rozpraszać lub pochłaniać fale.

Jeśli chodzi o rodzaje promieniowania, to wyróżniamy:

  • promieniowanie fal elektromagnetycznych – radiowe (pochodzące z anten, pieców indykcyjnych, spawarek, silników, urządzeń elektrycznych czy wyładowań atmosferycznych), mikrofalowe (pochodzące z urządzeń wykorzystywanych do łączności – telefonów, sieci komputerowych itp.),

  • podczerwone (emitowane przez każde ciało o temperaturze większej niż zero bezwzględne), laserowe, ultrafioletowe (emitowane zwłaszcza przez słońce), rentgenowskie, gamma (pochodzące z reakcji jądrowych)

  • promieniowanie korpuskularne – beta oraz alfa

  • promieniowanie mieszane – jonizujące, kosmiczne, jądrowe, naturalne, plazmowe, hamowania

Należy podkreślić, że przed działaniem promieniowania pochodzącego zarówno z natury, jak i urządzeń elektrycznych, może w dużym stopniu chronić nas odpromiennik osobisty do ochrony biopola. Występuje on albo w postaci specjalnego urządzenia technicznego, albo w postaci naturalnej (kamienie otoczaki, wyroby z lnu, łupiny orzechów i wiele, wiele innych).

Dodaj komentarz

13 + 17 =