Modne lampy do salonu

Salon jest pomieszczeniem odgrywającym istotną rolę w każdym domu. Nie przez przypadek uważa się go za serce całego mieszkania. To właśnie w tym pokoju spędza się wolny czas z domownikami i zaproszonymi gośćmi. Duże znaczenie salonu powinno odzwierciedlać się w dobrze zaplanowanej aranżacji, która będzie mieć wpływ nie tylko na komfort, ale i wystrój całego pomieszczenia. Ważnym elementem, o którym niestety często się zapomina, jest odpowiednie oświetlenie.

Dobre źródło sztucznego światła ma zbawienny wpływ na wzrok zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Wieczorem często sięga się po książki i ulubione czasopisma, dlatego tak ważna jest ochrona oczu o tej porze dnia. Odpowiednia lampa powinna być dobrym źródłem światła, które będzie oświetlać strategiczne miejsca w salonie. Prócz żyrandola wiszącego na suficie warto pomyśleć o lampce stołowej, która sprawdzi się podczas wieczornego czytania.

Modne style i pasujące do nich lampy

Styl nowoczesny łączy w sobie funkcjonalność oraz wygodę. W tak urządzonym salonie królują beże, biele i szarości, a żaden z elementów wystroju nie znajduje się tutaj przypadkiem. Najlepszym oświetleniem będzie biała i modna lampa z chromowanymi elementami.

Styl skandynawski na pierwszy rzut oka przypomina ten nowoczesny, jednak różni się dużą ilością elementów wykonanych z drewna i naturalnymi tkaninami. Występuje tu wiele szarości i bieli, ale znajdzie się miejsce także na niebieskie odcienie. Ciekawa lampa w stylu skandynawskim może być stojącym modelem z białym abażurem na podstawie wykonanej z niemalowanego drewna.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − 7 =