Materac – idealny dodatek do łóżek nie tylko dziecięcych

W trakcie urządzania sypialni zazwyczaj skupiamy się na poszukiwaniu wymarzonego łóżka, nie przywiązując należytej wagi do wyboru materaca. A to właśnie od tego elementu w dużej mierze zależy jakość snu, która przekłada się na późniejsze samopoczucie w ciągu dnia. Dotyczy to w szczególności niemowląt, przesypiających większą część dnia oraz nocy. Na szczególne zainteresowanie zasługuje firma Hevea materace produkuje bowiem z najlepszym materiałów i oferuje je w zróżnicowanej cenie. 

Odpowiedni wkład i rozmiar konstrukcji to podstawa

Na zakupie materaca nie warto oszczędzać, bo jest to inwestycja na lata. Musi on być idealnie dostosowany nie tylko do naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji, ale także do budowy ciała. W przypadku osób dorosłych doskonale sprawdzają się modele piankowe termoelastyczne, ponieważ odznaczają się ponadprzeciętną odpornością na wgniecenia, są antyalergiczne i posiadają wiele punktów podparcia. Dzięki temu znakomicie dopasowują się do ułożenia ciała, gwarantując kręgosłupowi optymalny komfort. Wiele tego rodzaju produktów reaguje na temperaturę. Na uwagę zasługują ponadto materace:

– lateksowe – charakteryzują się sporą elastycznością i wytrzymałością

– kieszeniowe – dostosowują się do naturalnych krzywizn ciała i zapewniają utrzymanie kręgosłupa w prostej lini

Rodzice posiadający niemowlęta oraz małe dzieci powinni pomyśleć zwłaszcza o lateksowym materacu Heava baby, gdyż jest on ceniony przez licznych użytkowników za idealną twardość i grubość. Poza tym dla najmłodszych polecane są modele z wypełnieniem kokosowym, gryczanym, a także lnianym. Oczywiście należy wybierać wyłącznie produkty ze stosownymi atestami i certyfikatami. 

Dodaj komentarz

osiem + 17 =