Niebanalne pomysły na obiad – czym zaskoczyć rodzinę?

Codziennie to samo. Praca, obiad, wymyślanie obiadu na kolejny dzień, spanie… I tak bez końca. Rutyna bywa czasem męcząca, ale nie da się jej całkowicie wyeliminować. Może udałoby się ją trochę ożywić?

Nudny obiad…

Ciągłe wymyślanie i gotowanie obiadów jest nużące. Często nie mamy już pomysłów co na niego zjeść i zamykamy się na tradycyjne smaki. Rosół, mielone, spaghetti… Kiedy ten sam posiłek powtarza się trzeci raz w tygodniu, zdecydowanie należy coś zmienić. Czasem mamy ochotę na danie z restauracji. Dlaczego więc się do niej nie wybrać? Jednak nie wszystkie rodziny mogą pozwolić sobie na takie luksusy. Koszty takiego obiadu są znacznie większe niż tego w domu. Decydujemy się wtedy na fast foody. Czy to dobry pomysł? Jeśli taka sytuacja ma miejsce raz na jakiś czas i wszystkim to odpowiada, to jak najbardziej tak. Należy jednak pamiętać, że owo jedzenie jest bardzo niezdrowe i po dłuższym czasie zauważymy jego negatywne skutki w naszym organizmie.

Powiew świeżości!

Jeśli mamy już dość fast foodów i klasycznych polskich obiadów, pójdźmy o krok dalej. Połączmy tradycję z nowoczesnością i zaskocz swoich najbliższych. Świetną propozycją będą empanadas! Co to takiego? Są to pierogi, ale nie byle jakie. Nie gotuje się ich w wodzie, jak ma to miejsce zazwyczaj, tylko piecze. Przepisy na ciasto dostępne są w Internecie. Farsz to pełna dowolność. Możemy wybrać taki, który wiemy, że posmakuje naszej rodzinie. Gdy nie mamy jednak czasu, aby przygotować to danie samemu, to empanadas można również zamówić z dowozem do domu! Przez swoje rozmiary, zaledwie kilka sztuk wystarczy, aby zaspokoić lwi apetyt.

Dodaj komentarz

14 + 19 =