O co musi zadbać organizator imprezy plenerowej?

Lato to okres, podczas którego są regularnie organizowane różnego rodzaju imprezy plenerowe, przede wszystkim o charakterze masowym. Obchodzi się wówczas m.in. dni miast, urządza liczne koncerty oraz pikniki związane z jakąś atrakcją danego regionu, np. festyny jagodowe lub truskawkowe. Warto wiedzieć o tym, że każdy organizator takiego wydarzenia ma określone obowiązki i jeśli ich nie wykona, może go spotkać wysoka kara, nawet w postaci odebrania koncesji.

Bezpieczeństwo i higiena to podstawa

Elementarnym obowiązkiem każdego organizatora imprezy plenerowej jest zapewnienie bezpieczeństwa jej uczestnikom. W tym celu należy dokładnie zabezpieczyć obiekt lub plac, na którym będzie się ona odbywała. Bardzo często niezbędne jest zaangażowanie policji i innych służb, takich jak pogotowie czy straż pożarna. Ich pojazdy (najczęściej ambulans i wóz strażacki) powinny się znajdować na terenie imprezy, ale najlepiej gdzieś z boku, aby nie utrudniały uczestnikom zabawy.

Istotnym zadaniem organizatora jest również zatrudnienie profesjonalnej firmy ochroniarskiej, której pracownicy muszą dbać o bezpieczeństwo wszystkich bawiących się ludzi i na bieżąco reagować na sytuacje mogące się stać zarzewiem np. bójki.

Masowe imprezy plenerowe są organizowane na otwartym obszarze (m.in. place, parki lub pola), w związku z czym organizator musi też zadbać o bezproblemowy dostęp do toalet. Dobrym rozwiązaniem są nie tylko standardowe budki typu Toi Toi, ale także pisuary przenośne.

Warto sięgnąć po usługi firmy, która ma w swojej ofercie wynajem toalet przenośnych. Żadna impreza plenerowa nie może się też odbyć bez stoisk lub straganów z posiłkami czy akcesoriami – należy wydzielić na te obiekty specjalne miejsca.

Dodaj komentarz

4 − jeden =