Przykładowe maszyny jakie stosuje się w branży CNC

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

CNC to skrót od Computer Numerical Control. Jest to maszyna, która może być zaprogramowana do cięcia, kształtowania i formowania różnych materiałów, takich jak drewno, metal i tworzywa sztuczne. Pierwsze maszyny CNC zostały opracowane w latach 50. ubiegłego wieku w celu zautomatyzowania procesu cięcia części metalowych dla przemysłu lotniczego. Od tego czasu technologia CNC stała się bardziej zaawansowana i obecnie można ją znaleźć w wielu różnych branżach, w tym w produkcji, transporcie i elektronice. Dzięki temu mamy aktualnie możliwość używania obrabiarek CNC, frezarek, tokarek i innych – rozwiązań na rynku jest naprawdę sporo.

Oto kilka przykładów maszyn, które są wykorzystywane w przemyśle CNC:

Frezarka CNC

Frezarka wykorzystuje bit lub frez do usuwania materiału z obiektu za pomocą ruchu obrotowego. Ten typ maszyny jest bardzo powszechny, ponieważ może być stosowany na prawie każdym materiale i jest łatwy w użyciu, jak również.

Centrum tokarskie CNC

Ten rodzaj maszyny obraca duże elementy wokół ich osi, jednocześnie poruszając je po ich obwodzie. Centrum tokarskie może być używane zarówno na litych i pustych elementów roboczych o różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od tego, co trzeba z nimi zrobić.

CNC router

Router jest narzędziem, które wycina rowki w obrabianym przedmiocie za pomocą ściernego bitu lub frezu, który obraca się wzdłuż osi z dużą prędkością, poruszając się jednocześnie ruchem kołowym po swoim obwodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Google Ads – sposób na szybką promocję firmy
Google Ads – sposób na szybką promocję firmy
Podstawą działania każdego biznesu jest skuteczna reklama. Dzięki temu przedsiębiorstwo może nie tylko dotrzeć do potencjalnych klientów, ale również zwiększyć […]
Jak wybrać prezent z charakterem?
Jak wybrać prezent z charakterem?
Wybór prezentu dla bliskiej nam osoby nigdy nie jest łatwy. Owszem zdarza się, że już wcześniej wiemy co dana osoba […]
Regulator AVR – czym jest? Jak działa?
Regulator AVR – czym jest? Jak działa?
Elektronika na przestrzeni ostatnich lat poczyniła niebywałe postępy, dlatego dzisiaj każdy może cieszyć się dostępnością wielu funkcjonalnych sprzętów. Większość z […]