Rodzaje drzwi przesuwnych

Gdy mamy małe mieszkanie, często szukamy czegoś, co pozwoliłoby nam zyskać trochę dodatkowego miejsca. Czasami może to być coś zwyczajnego i niezbyt spektakularnego, jednak właśnie takie zmiany, jak choćby założenie małego kaloryfera w łazience, może nam pozwolić zyskać nieco miejsca, które jest bardzo deficytowe.

Wymiana drzwi

Zwyczajne drzwi, które pracują na zawiasach, zajmują sporo miejsca gdy są otwarte. W rogu pomieszczenia można by umieścić różne przedmioty, gdyby nie fakt, że otwarte drzwi właśnie tam mają swoje miejsce. Możemy jednak to zmienić, stosując drzwi przesuwne. Zamiast pracować na zawiasach, po prostu przesuwamy je w lewo lub w prawo i w ten sposób zamykamy lub otwieramy dane pomieszczenie.

Możemy zainstalować kompletne systemy przesuwne, które obejmą wszystkie drzwi w naszym domu bądź mieszkaniu i dzięki temu zyskamy nawet do kilku metrów kwadratowych powierzchni. Jest to jak widać jeden z ciekawych pomysłów, które można zastosować wtedy, gdy szukamy dodatkowego miejsca w małym lokalu. Przykład takiego rozwiązania można zobaczyć na https://www.reno-reno.pl/systemy-przesuwne/.

Dobranie odpowiednich drzwi

Czasami jednak mamy takie miejsce, gdzie wydaje się, że standardowe drzwi przesuwne nie będą w stanie wypełnić swojej funkcji. Może to być na przykład dość szerokie wejście do pokoju gościnnego lub salonu. Jednak i tutaj można sobie łatwo poradzić, stosując drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Dzięki temu nawet w przypadku posiadania bardzo szerokiej futryny na wejściu do jednego z pomieszczeń, również możemy zrezygnować z tradycyjnego rodzaju drzwi i dzięki temu zyskać kolejną przestrzeń w naszym mieszkaniu bądź domu.

Dodaj komentarz

18 − 15 =