Wideodomofony – kiedy i gdzie warto stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wideodomofony to rozbudowana wersja klasycznych domofonów, w których oprócz dostępu do dźwięku występuje również transmisja obrazu. Wideodomofony wykorzystywane są w różnych miejscach, szczególnie w budynkach o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa.

Jak działa wideodomofon? 

Działanie wideodomofonu polega na transmisji sygnału wideo i audio w jednym lub dwu kierunkach. Dostępne urządzenia mogą być także wyposażone w dodatkowe funkcje – umożliwiać podgląd bez uruchomienia dzwonka, podgląd panoramicznego otoczenia kamery, dowolne sterowanie ryglem. 

Większość urządzeń jest montowana natynkowo, co ułatwia wybór miejsca, w których się znajdą. Obudowa może być wyposażona w specjalny daszek zabezpieczający, a całość wykonana z tworzyw odpornych na działanie wilgoci.

W ofercie https://el-fran.pl/systemy-zabezpieczen/wideodomofony/ znajdują się wideodomofony wyposażone w różne funkcje sterowania oraz rozbudowany repertuar melodii zawiadamiających. Codzienne obsługa wideodomofonu jest nie mniej prosta niż w przypadku zwykłego domofonu. Nowoczesne urządzenia posiadają płaskie ekrany dotykowe i wyposażone są w intuicyjny interfejs, sprowadzający się do obsługi zaledwie kilku przycisków.

Polecamy wybór zwłaszcza urządzeń wyposażonych w mechanizmy wykorzystujące podczerwień, pozwalające na dokładną emisję obrazu także po zmierzchu, przy minimalnym oświetleniu. W trakcie zakupów warto też zwrócić uwagę na sposób wykonania kasety zewnętrznej, a szczególnie na szczelność jej obudowy, która powinna odpowiadać warunkom, w których zostanie zamontowana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zabezpieczyć sprzęt i mechanizmy przed korozją i ścieraniem się?
Jak zabezpieczyć sprzęt i mechanizmy przed korozją i ścieraniem się?
Korozja jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii i przestojów sprzętu. Może to być również kosztowny problem – średni koszt uszkodzenia […]
Prozdrowotne właściwości wody alkalicznej
Prozdrowotne właściwości wody alkalicznej
Nasze ciało jest zbudowane w około 70% z wody, bez której nie bylibyśmy w stanie przetrwać dłużej niż kilka dni. […]
Czym charakteryzuje się instalacja napowietrzająca?
Czym charakteryzuje się instalacja napowietrzająca?
Kluczowym elementem każdego budynku mieszkalnego jest odpowiednio zaprojektowana kanalizacja, która zadba o odprowadzanie wszystkich nieczystości i ścieków. Aby mogła ona […]