Z czego powinna być zbudowana wiata garażowa?

Osoby nieposiadające zabudowanego garażu często decydują się na postawienie wiaty. Jest to świetne rozwiązanie pod względem kosztów i użyteczności. Oprócz bycia tańszym w budowie nie obciąża też wizualnie budynku i nie zmienia kształtu całej bryły. Jeśli wiata garażowa ma jednak stanowić dla naszego samochodu dodatkową ochronę, a nie zagrożenie, musi być trwała. Z tego właśnie powodu, do budowy takich rozwiązań używa się najczęściej stali, aluminium i drewna.

Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Materiały do budowy będziemy dobierać w zależności od stylu, w jakim został zbudowany nasz dom i aranżacji otoczenia wokół niego. Warto jednak mieć na uwadze to, że stal czy aluminium nie pozwoli nam na zbyt wielką dowolność w kwestii stylu konkretnej konstrukcji. Zadaszenie na bazie tych materiałów będą też trudniejsze w realizacji, a jego surowa stylistyka pasuje niemal wyłącznie do nowoczesnych domów o płaskim dachu. Zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest wiata drewniana. Na stronach takich jak https://walkways4u.com/carporty-wiaty-garazowe/ możemy zapoznać się z szeroką ofertą konstrukcji w przeróżnych stylach i rozmiarach.

Dlaczego warto wybrać wiatę drewnianą?

Za wyborem takiego rozwiązania przemawia głównie korzystne połączenie trwałości z krótkim czasem realizacji. Zaletą drewnianej wiaty jest też wizualna lekkość konstrukcji, która nie sprawia wrażenia zatłoczenia działki. Zastosowanie przeźroczystego poszycia dachu sprawia też, że podwórko nie zostaje nadmiernie zaciemnione. Co więcej, taka alternatywa garażu może zostać obudowana, dzięki czemu będzie w pełni chronić nas samochód przed czynnikami atmosferycznymi. Warto rozważyć takie rozwiązanie, nawet już na etapie planowania czy budowy domu.

 

Dodaj komentarz

9 − 4 =