Alkohol na specjalne okazje – jak najlepiej świętować sukces?

Wszelkie szczególne okazje w naszym życiu wiążą się ze świętowaniem ich nadejścia w gronie najbliższych nam osób. Każda taka specjalna okazja ma również związek ze wznoszeniem uroczystych toastów. W polskich domach przy rodzinnych imprezach dominuje wciąż wódka, jednakże te naprawdę najważniejsze wzruszenia i sukcesy powinny zostać uczczone w sposób wyjątkowy. Do podkreślenia ich doniosłości najlepiej nadają się szampany, które mogą uświetnić nie tylko hucznego Sylwestra, ale i jubileusze, zawodowe awanse i narodziny nowych członków rodziny.

Ekskluzywne bąbelki

Szampany, choć kojarzą się z prawdziwą ekskluzywnością, to nie muszą wcale być bardzo drogie. Te prestiżowe musujące wina pochodzące z francuskiego regionu Champagne, mogą charakteryzować się zróżnicowanym aromatem, stopniem wytrawności lub słodyczy oraz intensywnością smaku. W przeciwieństwie do innych musujących napitków, bąbelki powstają w nich w procesie fermentacji i nie potrzebują sztucznego nasycania CO2. To właśnie dlatego na całym świecie są kojarzone jako towar prawdziwie luksusowy, ale zarazem sprawia to także, że ich ceny są bardzo zróżnicowane. Dzięki temu raz na jakiś czas może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy.

Prawdziwe i dobre tego typu trunki, niezależnie od półki cenowej, powinny pochodzić z konkretnego regionu. Szampan to nazwa regionalna i jako taka może być stosowana jedynie dla trunków pochodzących z północno-wschodniej Francji, dlatego jeżeli została użyta na butelce w niezmienionej formie, to mamy do czynienia z produktem oryginalnym.

Dodaj komentarz

10 − jeden =