Co sprawdzić przed zakupem auta?

Zakup auta, które ma nam służyć bez awarii i usterek przez następne lata jest bardzo istotną sprawą dla każdego kierowcy i jego rodziny. Wybierając odpowiedni model i markę samochodu, należy brać pod uwagę własne możliwości finansowe, wielkość rodziny oraz czy pojazd ma być użytkowany głównie na trasie, czy też w mieście oraz jego parametry techniczne i użytkowe. Wiele osób preferuje wygodne, ergonomiczne auta, które mają dobre parametry techniczne, ale największą ich zaletą jest komfort jazdy, wygodne fotele, wiele dodatkowych udogodnień dla pasażerów.

Jedziemy do sprzedawcy samochodu – jak się przygotować?

Kupując używany samochód możemy sporo zaoszczędzić, ponieważ nic tak szybko nie traci na wartości jak auto. Wiąże się to jednak z ryzykiem nabycia samochodu, które posiada wiele usterek albo jest powypadkowe. W związku z tym optymalnie jest przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży wydać kilkaset złotych na profesjonalne badanie w warsztacie u mechanika, który sprawdzi silnik, zawieszenia pneumatyczne, hamulce i wiele innych parametrów, które określą faktyczny stan samochodu.

Zawieszenie pneumatyczne w Mercedesie i innych markach znacznie poprawia komfort jazdy i jest niezwykle istotne z punktu widzenia kierowcy. Jeżeli sprzedawca samochodu ma coś do ukrycia to nie zgodzi się na profesjonalne sprawdzenie samochodu na warsztacie. Warto wybrać autoryzowany serwis konkretnej marki samochodu, wtedy z całą pewnością nie zostanie przeoczony żaden, nawet najmniejszy detal i zostanie wystawione stosowne zaświadczenie o badaniu technicznym pojazdu.

Dodaj komentarz

10 + 4 =