Organizowanie przyjęć, balów czy luźniejszych imprez jest obecnie jednym z ciekawszych i chętniej wybieranych opcji na rozrywkę w gronie znajomych lub rodziny. Niemniej jednak nikt na takie wydarzenie by nie dotarł, gdyby nie poinformowanie go o dacie rozpoczęcia, tematyce i proponowanym sposobie ubioru. Dlatego zaproszenia przy większych inicjatywach są niezbędne, a ich wizualna forma ma ogromne i pierwszoplanowe znaczenie.
Kreacja samego zaproszenia na przyjęcie może już wyrażać bardzo wiele. W zależności od tego czy to będą urodziny, wieczór kawalerski, panieński, rocznica ślubu, a może w końcu samo wesele, forma zaproszeń powinna być inna. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jaki szyk i styl do nas przemawia, najbezpieczniej będzie zdecydować się na neutralną i mniej oficjalną formę. Ta odnajdzie się w większości sytuacji.
W przypadku, gdy zaproszenie ślubne adresujemy do zróżnicowanej grupy (bliskiej rodziny, przyjaciół, ale i dalszych krewnych) lepiej jest postawić na wyraźną i czytelną czcionkę, kolor rzucający się w oczy, acz nie dominujący i treść jak najbardziej spójną, ale nie zawiłą.
Na luźniejszych i mniej oficjalnych przyjęciach żartobliwa i swobodna forma jest czymś, co przykuje uwagę gości. Jak jednak się mają humorystyczne zaproszenia ślubne – czy w ogóle wypada zdecydować się na taki styl? Jak najbardziej, to my jesteśmy organizatorami i to my decydujemy o tym, jak będą wyglądać poszczególne elementy. Musimy jednak liczyć się z tym, że im większa grupa zaproszonych, tym większa szansa, iż spersonalizowane zaproszenia nie wszystkim przypadną do gustu.