Czym się kierować przy wyborze dermatologa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ważne jest, aby wybrać dermatologa, z którym dobrze się czujesz. Możesz to zrobić, pytając przyjaciół i rodzinę o rekomendacje lub szukając opinii w Internecie.

Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przy wyborze dermatologa:

Certyfikacja zarządu

Szukaj lekarzy z certyfikatem zarządu, posiadających zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie dermatologii. Lekarze ci spędzili co najmniej dziewięć lat w szkole medycznej, plus trzy lata szkolenia w ramach rezydentury w specjalności dermatologii, a następnie dodatkowe dwa lata w programie stypendialnym skoncentrowanym na chorobach i warunkach skóry.

Doświadczenie

Zapytaj, jak długo Twój lekarz prowadzi praktykę, ilu pacjentów przyjmuje tygodniowo i jakie rodzaje zabiegów najczęściej zaleca. Warto również wiedzieć, jaki procent pacjentów Twojego lekarza wraca, potrzebując więcej zabiegów niż pierwotnie planowano, ponieważ nie były one wystarczająco skuteczne. W takim wypadku najlepszym wyborem jest zawsze prywatny dermatolog Bydgoszcz, jako duże miasto posiada wielu specjalistów z tej dziedziny lekarskiej.

Lokalizacja biura i godziny pracy

Jeśli to możliwe, spróbuj umówić się na wizytę w godzinach pracy, które są dla Ciebie najlepsze – zwłaszcza jeśli będziesz jechać z pracy lub podrzucać dzieci do przedszkola. Jeśli w biurze, w którym pracujesz, nie ma dogodnych godzin, zapytaj, czy jest inne biuro bliżej, gdzie mógłbyś pójść zamiast tego.

Empatyczne zachowanie

Sposób, w jaki traktuje cię lekarz, jest bardzo ważny. Jeśli wydaje się on pośpieszny i lekceważący, lub jeśli ma się wrażenie, że stara się w pośpiechu przeprowadzić konsultację, aby zdążyć do następnego pacjenta, nie jest to dobry znak. Ważne jest również, aby lekarz słuchał tego, co masz do powiedzenia, nie przerywając Ci i nie okazując zniecierpliwienia – nawet jeśli oznacza to poświęcenie kilku dodatkowych minut, aby upewnić się, że oboje jesteście na tej samej stronie, zanim przejdziecie do planów leczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów korekcyjnych?
Wada wzroku (szczególnie dość spora) niewątpliwie bardzo utrudnia życie i jest przyczyną wielu trosk i problemów. Choć istnieją operacje korekcyjne […]
Jak wyposażyć pokój dziecięcy?
Jak wyposażyć pokój dziecięcy?
Czego nie może zabraknąć w pokoju naszych pociech? Wyposażenie pokoju dziecięcego to zadanie, którego lepiej nie podejmować się bez konkretnego […]
Tytanowe garnki – dlaczego warto je mieć?
Tytanowe garnki – dlaczego warto je mieć?
Kuchnia to wnętrze będące sercem każdego domu i mieszkania. Powinna być zawsze kompleksowo wyposażona, tak aby przygotowywanie poszczególnych posiłków odbywało […]