Jak walczyć z wahaniami wagi ciała?

Idealna sylwetka to marzenie wielu osób, w szczególności kobiet. Niekiedy jednak bywa, że osiągnięcie upragnionej wagi zdaje się być niemożliwe, mimo przestrzegania ogólnie przyjętych norm prawidłowego odżywiania się oraz regularnych ćwiczeń. W takich przypadkach mogą zdarzyć się zarówno niekontrolowane spadki, jak i przyrosty masy ciała – co zatem robić, aby utrzymać bądź osiągnąć odpowiednią i zdrową wagę?

Dieta, ćwiczenia oraz współpraca z dietetykiem

Najprościej byłoby po prostu przestrzegać zasad wybranej przez siebie diety i czekać na efekty. Jednak najczęstszym rezultatem jest szeroko pojmowany efekt jo-jo, czyli nieoczekiwany powrót utraconych wcześniej kilogramów, który wynika głównie z powrotu do przyzwyczajeń żywieniowych sprzed diety. W tych sytuacjach najlepiej zatem zasięgnąć porady profesjonalnego dietetyka, np. https://imedica.com.pl/dietetyka, który nie tylko dopasuje nam zbilansowaną dietę, umożliwiającą spadek wagi, ale również pomoże w jej utrzymaniu.

Warto jednak zaznaczyć, że całkiem sporo osób, zmagających się z wahaniami wagi ciała, nie tyle chciałoby utracić zbędne kilogramy, co wręcz przeciwnie. Przybranie na wadze bywa niekiedy trudniejsze niż odchudzanie, a rezultaty mniej widoczne dla potencjalnego obserwatora. W obu przypadkach należy zatem wziąć pod uwagę nie tylko samą wytrwałość w realizacji diety, ale także aspekt zdrowotny. Bywa bowiem, że to właśnie utajone choroby, np. zaburzenia cukrzycowe lub hormonalne, powodują drastyczne wahania naszej wagi.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − 7 =