Jak zabezpieczyć oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV?

Każdy nowa pora roku mobilizuje do odświeżenia garderoby i do konfrontacji z trendami modowymi. W szerokim asortymencie sklepy polecają wiele oryginalnych produktów – zarówno w kategorii odzieży, jak i dodatków. Mając na uwadze własne upodobania wizualne i potrzeby można dobrać idealnie pasujące produkty. Nie można przy tym zapomnieć o dodatkach, które niejednokrotnie potrafią nadać wyrazistego charakteru całej stylizacji.

Atrakcyjne okulary na upalne dni

Wśród gadżetów chętnie kupowanych na lato warto wymienić modne okulary przeciwsłoneczne https://blochoptyk.pl/okulary-przeciwsloneczne-damskie, które można dopasować pod względem rozmiaru i stylu. Nie brakuje klasycznych rozwiązań, które pasują do każdego rodzaju garderoby i niemal na każdą okazję. Dla miłośniczek nowoczesnych projektów przygotowane zostały designerskie okulary z gradalnymi szkłami i efektownymi oprawkami. Uwagę przykuwają niebanalne kształty oraz intrygujące zestawienia kolorystyczne.

Okulary z przyciemnianymi szkłami stanowią oczywiście atrakcyjny akcent w damskich stylizacjach. Zawsze trzeba mieć jednak na uwadze profesjonalną ochronę przeciwsłoneczną, która zapewnia wysoki komfort podczas upalnych dni. Wysokogatunkowe okulary wyposażone są w filtr UV, który stanowi skuteczną blokadę dla szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Bardzo korzystne dla oczu są także soczewki lustrzane, które odbijają światło. Dla osób aktywnych, sportowców i kierowców polecane są okulary z polaryzacją, dzięki którym eliminowane są z pola widzenia niekomfortowe dla oczu odblaski świetlne.

Dodaj komentarz

20 + dwadzieścia =