Sprzęt dla starszych osób

Konieczność podjęcia rehabilitacji u osoby starszej jest częstym zjawiskiem w podeszłym wieku. Nierzadko bywa dla chorego sytuacją stresową, dlatego najlepiej jeśli odbywa się w domu. Rehabilitacja w warunkach domowych różni się od tej szpitalnej przede wszystkim poziomem stresu, jaki odczuwa pacjent. Obce miejsca, jak szpital, czy sale rehabilitacyjne zawsze wywołują stres u każdego człowieka, a nadto jest on odczuwalny w przypadku osób starszych.

Dodatkowo, rehabilitacja w warunkach szpitalnych najczęściej wiąże się z wielogodzinnymi dojazdami, co ma niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie chorego. Może on odczuwać zmęczenie i zniechęcenie, w które w konsekwencji może przełożyć się na brak chęci do ćwiczeń i pogorszenie stanu zdrowia.

Rehabilitacja w domu

W pewnym momencie opieki nad chorym dochodzimy do punktu, w którym zastanawiamy się jaka forma leczenia będzie najlepsza. Decydując się na rehabilitację w warunkach domowych, musimy wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt. Taką wypożyczalnie można znaleźć w Sopocie. Więcej informacji o niej znajduje się na http://medistuff.pl/kontakt/pomorskie/sopot/.

Podstawą są odpowiednie łóżka do rehabilitacji, oraz sprzęt do ćwiczeń, na przykład tzw. bloczki które umożliwiają ćwiczenie zarówno kończyn dolnych, jak i górnych. Przyda się też odpowiednie łóżko, najlepiej z możliwością regulacji oparcia. Jeżeli chory chodzi, można ułatwić mu codzienne chodzenie za pomocą specjalnych kul, czy chodzików stabilizujących. Na szczęście takie sprzęty nie są zbyt drogie, a na dodatek są łatwo dostępne. Można je wynająć w dobrej cenie, a oferuje je niemal każda wypożyczalnia sprzętu medycznego – Gdynia.

Dodaj komentarz

sześć + 10 =