Lekarz kardiolog – jakie choroby diagnozują?

Kardiolodzy to lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu chorób serca. Robią to poprzez diagnozowanie problemów z sercem, wykonywanie operacji i monitorowanie pacjentów po ataku serca lub operacji bypassów. Kardiolog pomoże również zarządzać wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą i innymi czynnikami ryzyka dla chorób serca.

Poniżej przedstawiono najczęstsze rodzaje chorób serca, które kardiolodzy leczą:

Atak serca

Atak serca występuje, gdy dopływ krwi do części serca jest zablokowany, zwykle przez skrzep, który tworzy się w jednej z tętnic wieńcowych (które przenoszą krew do mięśnia serca). Bez krwi bogatej w tlen mięśnie obumierają i mogą powodować ból w klatce piersiowej i duszności. Uszkodzenie mięśnia sercowego z powodu ataku serca może czasami prowadzić do powstania tkanki bliznowatej, która sprawia, że przyszłe zakrzepy są bardziej prawdopodobne.

Niewydolność serca

Niewydolność serca występuje, gdy serce nie może pompować wystarczającej ilości krwi przez organizm, ponieważ jest uszkodzone lub słabe z powodu innych warunków, takich jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca. Bez wystarczającej ilości krwi pompowanej przez lewą komorę serca, płyn gromadzi się w płucach i nogach, co utrudnia głębokie oddychanie lub pokonywanie dużych odległości bez zmęczenia. 

Arytmia (nieregularne bicie serca) 

Serce bije w regularny sposób, zwany rytmem. Jeśli jednak rytm ten zostanie zakłócony, może to spowodować arytmię – gdy serce bije zbyt szybko, zbyt wolno lub w nieregularnym rytmie (np. pomijanie uderzeń). Niektórzy ludzie nie mają żadnych objawów arytmii, podczas gdy inni mogą czuć się lekko oszołomieni lub zawroty głowy, gdy wystąpią.

Jeśli chcesz skorzystać z jego usług, to kardiolog Bielsko, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście + 5 =