Jak umyć samochód, żeby go nie porysować?

Samodzielne mycie samochodu potrafi przynieść efekty porównywalne z oddaniem naszego pojazdu w ręce pracowników profesjonalnej myjni. Wykonane nieprawidłowo może skutkować jednak porysowaniem lakieru i wpędzić nas w koszty napraw lakierniczych. Z założenia nie jest to jednak proces ani trudny, ani skomplikowany, wymaga jednie odpowiedniego przygotowania i pamiętania o kilku podstawowych zasadach. Przy odrobinie wysiłku możemy zadbać o nasze auto niemalże zawodowo.

Akcesoria i przygotowanie

Dokładne umycie samochodu wymaga zastosowania odpowiedniej chemii. Jeśli chcemy uzyskać zadowalający efekt, musimy postawić na odpowiednie środki. Na stronach takich jak https://fajnekola.pl/ znajdziemy całą gamę produktów dedykowanych do dbania o karoserię naszego pojazdu. Na pewno będziemy potrzebować odpowiedniego szamponu samochodowego, a w przypadku ciężkich zabrudzeń nie obejdzie się też bez odtłuszczacza. Dbanie o felgi również wymaga specjalnej, nieco bardziej agresywnej chemii. Pamiętajmy też o zakupie dwóch wiaderek i kratki ociekowej oraz odpowiednich gąbek, ściereczek i ściągaczki do wody. 

Najważniejsze zasady mycia samochodu

Przed przystąpieniem do właściwego mycia, samochód musimy dokładnie opłukać z grubszych zanieczyszczeń. Pomocna w tym będzie myjka ciśnieniowa. Możemy też za pomocą pianownicy lub opryskiwacza ogrodowego nałożyć warstwę szamponu na auto i odczekać kilka minut. Pozwoli to pozbyć się zaschniętych zabrudzeń bez użycia gąbki. Po dokładnym spłukaniu brudu przystępujemy do właściwego mycia. Jeśli lakier jest zaniedbany, możemy jeszcze wcześniej pokusić się o glinkowanie karoserii. Bardzo istotne jest też używanie dwóch wiader, nigdy nie płuczmy gąbki w wiaderku z czystą wodą z szamponem. Nie pozbędziemy się w ten sposób zabrudzeń zebranych na jej powierzchni i będziemy rysować nimi lakier.

Dodaj komentarz

11 + 4 =