Śruby bezpieczne – jak działają i gdzie warto je wykorzystać?

Elementy złączne, takie jak śruby i nakrętki umożliwiają łączenie wybranych materiałów. Prostota i niezawodność tego rodzaju połączeń wpływa na ich ogromną popularność. W sprzedaży dostępne są podzespoły różniące się między sobą wielkością, kształtem i zastosowaniem. Szczególną grupę elementów złącznych stanowią śruby bezpieczne.

Produkty jedno i dwukierunkowe

Śruby bezpieczne jednokierunkowe wykorzystywane są do tworzenia połączeń o charakterze nierozłącznym. Działają wyłącznie w jednym kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Tego rodzaju elementy mogą być wyposażone w trzpień oraz specjalny, zrywalny łeb. Po wkręceniu śruby dochodzi do zerwania łba, co uniemożliwia wykręcenie trzpienia. Alternatywnym rozwiązaniem są śruby bezpieczne dwukierunkowe, które można zdemontować, przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

Systemy antykradzieżowe

Śruby bezpieczne, takie jak te dostępne na stronie https://mocujemy.pl/ stanowią przede wszystkim zabezpieczenie antykradzieżowe. Wykorzystuje się je m.in. podczas montażu kamer przemysłowych oraz systemów alarmu i monitoringu. Tego rodzaju połączenia stosuje się także w celu zabezpieczenia elementów zaliczanych do małej architektury, takich jak kosze na śmieci oraz ławki. Mogą być z powodzeniem stosowane w wypożyczalniach rowerów lub innych sprzętów.

Dodaj komentarz

3 × 1 =