Jakie panele wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór materiału do aranżacji podłogi jest niezwykle trudny, bo podyktowany różnorodnymi czynnikami: lokalizacją, wyglądem, intensywnością użytkowania czy  łatwością w utrzymaniu czystości. Niebagatelne znaczenie ma również sposób montażu oraz trwałość i odporność na działanie różnych czynników, a zwłaszcza wody i pary wodnej. Spośród całej gamy materiałów przeznaczonych na podłogę (i nie tylko) na szczególna uwagę zasługują panele LVT.

Czym są panele LVT?

To funkcjonalne, eleganckie i niezwykle wytrzymałe produkty, doskonale imitujące drewno. Występują w różnych wersjach kolorystycznych, stylach i wzorach, dzięki czemu bez trudu można je dopasować  do każdej aranżacji. Mają długość i szerokość standardowych paneli, a grubość od 3 -7 mm w zależności od producenta. Wykonane są z kilku warstw winylu, w których ostatnia jest drukowaną w jakości HD warstwą dekoracyjną, zabezpieczoną specjalną powłoką, odporną na użytkowanie. Ma ona właściwości antyścieralne, plamoodporne i jest niewrażliwa na wilgoć.

W panelach LVT nie ma ryzyka, że cokolwiek namoknie, napuchnie, wybrzuszy się, czy będzie się rozwarstwiać. Podłogi z paneli winylowych są ciche, dzięki gumowemu rdzeniowi o dźwiękochłonnych właściwościach. Dodatkowym atutem winylu jest dobra termoplastyczność i wyjątkowa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a antypoślizgowa powierzchnia zwiększa poczucie bezpieczeństwa  i świetnie nadaje się do użytkowania nawet przez rodziny z małymi dziećmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie parametry ma dobry grill?
Jakie parametry ma dobry grill?
Wiosna oraz lato to dla wielu osób przede wszystkim sezon grillowy. Aby jednak ta czynność była przyjemnością, musimy się zaopatrzyć […]
Co należy wziąć pod uwagę wybierając mieszkanie?
Co należy wziąć pod uwagę wybierając mieszkanie?
Przy wyborze mieszkania należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejszą rzeczą jest lokalizacja mieszkania. Powinieneś wybrać mieszkanie, które znajduje się […]
Najzdrowsze suszone owoce – które wybrać?
Najzdrowsze suszone owoce – które wybrać?
Brakuje Ci pomysłów i czasu na zdrowe przekąski? A może ciężko jest Ci się oprzeć pokusie sięgnięcia w trakcie dnia […]