Jakie panele wybrać?

Wybór materiału do aranżacji podłogi jest niezwykle trudny, bo podyktowany różnorodnymi czynnikami: lokalizacją, wyglądem, intensywnością użytkowania czy  łatwością w utrzymaniu czystości. Niebagatelne znaczenie ma również sposób montażu oraz trwałość i odporność na działanie różnych czynników, a zwłaszcza wody i pary wodnej. Spośród całej gamy materiałów przeznaczonych na podłogę (i nie tylko) na szczególna uwagę zasługują panele LVT.

Czym są panele LVT?

To funkcjonalne, eleganckie i niezwykle wytrzymałe produkty, doskonale imitujące drewno. Występują w różnych wersjach kolorystycznych, stylach i wzorach, dzięki czemu bez trudu można je dopasować  do każdej aranżacji. Mają długość i szerokość standardowych paneli, a grubość od 3 -7 mm w zależności od producenta. Wykonane są z kilku warstw winylu, w których ostatnia jest drukowaną w jakości HD warstwą dekoracyjną, zabezpieczoną specjalną powłoką, odporną na użytkowanie. Ma ona właściwości antyścieralne, plamoodporne i jest niewrażliwa na wilgoć.

W panelach LVT nie ma ryzyka, że cokolwiek namoknie, napuchnie, wybrzuszy się, czy będzie się rozwarstwiać. Podłogi z paneli winylowych są ciche, dzięki gumowemu rdzeniowi o dźwiękochłonnych właściwościach. Dodatkowym atutem winylu jest dobra termoplastyczność i wyjątkowa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a antypoślizgowa powierzchnia zwiększa poczucie bezpieczeństwa  i świetnie nadaje się do użytkowania nawet przez rodziny z małymi dziećmi.

Dodaj komentarz

3 × 3 =