Jakie wyposażenie trzeba mieć, aby rozpocząć uprawianie sportów wodnych?

Sezon wakacyjny w pełni. Jest to czas urlopów, wyjazdów i niesamowitych wrażeń. Niektórzy z nas spędzają tegoroczny urlop nad morzem lub nad jeziorem, co jest doskonałą okazją rozpoczęcia do uprawiania sportów wodnych. Aby zacząć, należy posiadać odpowiednie wyposażenie i akcesoria. Jakie dokładnie wyposażenie będzie nam potrzebne, gdy myślimy o rozpoczęciu uprawiania sportów wodnych?

Wakeboard i kitesurfing

Coraz większą popularnością cieszy się sport o nazwie wakeboard, który łączy w sobie snowboard, surfing oraz narty wodne. Uczestnika ślizga się na desce po powierzchni wody, jednocześnie trzymając drążek zaczepiony o linę wyciągu albo motorówki. Jest to doskonała alternatywa dla zimowego snowboardu. Według instruktorów jest to sport dość prosty, a nauczenie się go nie powinno trwać dłużej niż jeden dzień. Niezbędnym wyposażeniem poza deską wakeboardową i liną, są wiązania, kamizelka i kask, a wszystko to bez problemu znajdziemy w sklepie internetowym Makani Surf Shop.

Kolejnym sportem coraz chętniej uprawianym w letniej porze, jest kitesurfing, czyli ślizg po wodzie na desce, do której doczepiony jest latawiec. Jest to również sport, który nieco przypomina snowboard. Idealnym miejscem dla miłośników kitesurfingu jest Morze Bałtyckie, więc urlop nad morzem to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z tym sportem. Nie możemy zapomnieć o zakupie odpowiedniego wyposażenia i ubioru. Niezbędne do jego uprawiania będą neopreny na kitesurfing, takie jak rękawiczki, pianki (kombinezony), buty, kaptury czy czapki.

Dodaj komentarz

czternaście + dziewiętnaście =