Na jakich zasadach działa trening EMS?

Trening EMS, czyli elektrostymulacja mięśni wciąż zyskuje na popularności. Decydują się na nią osoby, które szukają urozmaicenia, a także liczą na szybsze i bardziej spektakularne efekty. Na czym polega EMS i kiedy warto zdecydować się na taki trening?

Bezpieczeństwo, wydajność i kompleksowość

EMS, to jedna z najnowocześniejszych form treningu, która do tej pory była stosowana głównie przez profesjonalnych sportowców oraz podczas rehabilitacji. Obecnie korzysta z niej coraz więcej osób, którym zależy na jak najlepszych efektach oraz podniesieniu sprawności całego ciała. Na jakiej zasadzie działa ten trening? Jest to połączenie tradycyjnych ćwiczeń fizycznych (które są indywidualnie dobierane przez trenera) oraz elektrostymulacji mięśni. Wygląda to następująco: podczas treningu masz na sobie specjalny kombinezon, który w połączeniu z impulsami elektrycznymi, emitowanymi przez nowoczesne urządzenie pobudza do pracy nawet najgłębiej położone mięśnie. Co ważne, intensywność impulsów, jest dobierana pod kątem sprawności, zdrowia i planowanych efektów.

Oszczędność czasu i lepsze efekty

Ćwiczenia EMS są bezpieczne, a także kompleksowo wzmacniają całe ciało. Co ważne, podczas jednej takiej sesji treningowej (która trwa zaledwie pół godziny) możesz spalić od 500 do 1200 kcal, co stanowi nawet 3 razy więcej w porównaniu do klasycznych ćwiczeń. Przy pomocy EMS można wymodelować całe ciało do wymarzonych kształtów, przyspieszyć metabolizm oraz ujędrnić skórę. Urządzenia do elektrostymulacji mięśni coraz chętniej wykorzystują siłownie, wyposażając się w specjalistyczny sprzęt, taki jak choćby https://meonems.pl/trening-ems/. Otwarcie własnego studia EMS może być też świetnym pomysłem na biznes, w końcu coraz więcej osób zaczyna dbać o formę i zdrowie.

Dodaj komentarz

17 − 1 =