Ergonomia pracy a dobra aura – jak zadbać o roślinność w przestrzeni biurowej?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dla uzyskania dobrej ergonomii w miejscu pracy niezwykle istotne jest stworzenie przyjaznej aury. Mogą ją zapewnić rośliny, które ożywią wnętrze i sprawią, że każde biuro nabierze bardziej ludzkiego wymiaru. Nie da się ukryć, że nie mogą jednak one zdominować całej przestrzeni, ale powinny też być czymś nieco więcej niż skromnym dodatkiem.

Przestrzeń a kwiaty

Donice do biura powinny być ustawione w narożniku pomieszczenia w taki sposób, aby nie zajmowały przestrzeni przeznaczonej do biurowej pracy. Skromne i minimalistyczne modele najlepiej chyba sprawdzą się w takim miejscu.

Jakie rośliny do biura?

Rośliny uprawiane w zakładzie pracy nie powinny wymagać szczególnej pielęgnacji, by nie zajmować czasu pracowników. Dobrze sprawdzą się takie gatunki, jak paprotka. Warto ją ustawić w pobliżu monitorów, ponieważ pochłania szkodliwe promienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria obejmuje wyposażenie lokali gastronomicznych?
Jakie akcesoria obejmuje wyposażenie lokali gastronomicznych?
Na odpowiednie funkcjonowanie lokali gastronomicznych składa się bardzo wiele czynników. Te, które najłatwiej przychodzą nam do głowy to wykwalifikowani pracownicy […]
Obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody
Obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody
Moda zmienia się co sezon. Trendy przychodzą i odchodzą podczas gdy większości z nas nie stać na to, by co […]
Kołdry naturalne – jakie cechy przemawiają za ich wyborem
Kołdry naturalne – jakie cechy przemawiają za ich wyborem
Powrót do natury ma odzwierciedlenie nie tylko w branży spożywczej czy kosmetycznej, ale także tekstylnej. Producenci kołder coraz częściej stawiają […]