Podstawowe szkolenia jakie powinni przejść pracownicy w każdej firmie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podnoszenie kwalifikacji pracowników jest jedną z najważniejszych części każdego biznesu, dlatego ważne jest, aby mieć program, który upewni się, że są oni odpowiednio przeszkoleni i przygotowani.

Oto pięć podstawowych szkoleń, które powinien odbyć każdy pracownik:

Onboarding

Każdy, kto dołącza do firmy, musi zostać formalnie przedstawiony swoim nowym współpracownikom, kierownikom i całej kulturze. Obejmuje to wszystko, począwszy od uzyskania dostępu do kont e-mail i dokumentów firmowych, a skończywszy na dowiedzeniu się, gdzie znajduje się łazienka.

Podczas szkolenia pracownicy powinni również otrzymać informacje o tym, jak mogą najlepiej przyczynić się do sukcesu firmy, a także o wszelkich unikalnych procesach i procedurach, które składają się na kulturę organizacji.

Szkolenie z zakresu zgodności z prawem

Pracownicy muszą znać swoje prawa, jeśli chodzi o przepisy dotyczące bezpieczeństwa w miejscu pracy, dyskryminacji i inne wytyczne regulacyjne. Muszą również wiedzieć, jakie zachowania spowodują ich zwolnienie lub pozwanie przez klientów lub konkurencję, jeśli nie będą przestrzegać tych przepisów.

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa

Każdy pracownik musi zrozumieć, w jaki sposób jego działania wpływają na bezpieczeństwo w miejscu pracy – niezależnie od tego, czy chodzi o przestrzeganie protokołu podczas korzystania z maszyn, czy o upewnienie się, że substancje chemiczne są prawidłowo przechowywane, aby przypadkiem nie spowodować wybuchu lub zatrucia kogoś z zespołu.

W kwestii szkoleń warto sięgnąć po wsparcie ze strony firmy takiej jak https://www.ekobios.pl/, która zajmuje się nie tylko obsługą prawną przedsiębiorstw czy audytami energetycznymi, ale także organizuje wszelkie potrzebne szkolenia dla firm, jak np. ze znajomości zasad BHP dla pracowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody
Obuwie, które nigdy nie wychodzi z mody
Moda zmienia się co sezon. Trendy przychodzą i odchodzą podczas gdy większości z nas nie stać na to, by co […]
W co musi być wyposażone dobre łóżko?
W co musi być wyposażone dobre łóżko?
Dobre łóżko powinno być wygodne i trwałe. Powinno mieć również dobry system wsparcia, który zapobiega bólom pleców, szyi i innym […]
Wyposażenie służb mundurowych
Wyposażenie służb mundurowych
W co powinna być wyposażona służba mundurowa? Nie od dziś wiadome jest, że służby mundurowe są bardzo narażone na wszelkiego […]