Rosnąca rata kredytu w obcej walucie – co możemy z tym zrobić?

Zaciąganie zobowiązania kredytowego w walucie obcej wiąże się zawsze z ryzykiem nagłych wzrostów kursów walutowych, co może boleśnie odbić się na sytuacji danego kredytobiorcy. Z uwagi na rosnący kurs franka szwajcarskiego, raty tzw. kredytów frankowych zaczęły zwiększać się w nieprzewidziany wcześniej sposób. Wpływa to negatywnie na atrakcyjność kredytu i możliwość terminowego spłacania rat. Możliwe są jednak rozwiązania pozwalające na korzystne zmiany w stosunkach z bankiem, co znacznie wpływa na obniżenie kosztów spłaty.

Jak skutecznie zmniejszyć ratę

Jednym z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z wysokimi kosztami kredytowymi jest zamiana kredytu w walucie obcej na kredyt w złotówkach. W sytuacji, gdy dotyczy to kredytów we frankach szwajcarskich warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy będą w stanie pomóc efektywnie zmniejszyć ciężar zobowiązania kredytowego. Znajdziemy ich chociażby pod adresem https://departamentodszkodowan.pl/uslugi/frankowicze/. Dzięki temu uzyskujemy kompleksowe informacje i ekspertyzę zwiększającą szanse na skuteczne negocjacje z bankiem.

W sytuacji, gdy polubowne załatwienie sprawy nie będzie możliwe, konieczne jest wniesienie sprawy do sądu. W coraz większej ilości przypadków przyznają one rację kredytobiorcom, ustalając spłatę kredytu na zasadach korzystnych dla osób, które go zaciągnęły. Oprócz przewalutowania zobowiązania istnieje także możliwość całkowitego anulowania umowy lub unieważnienia postanowień niezgodnych z prawem. Wszystko zależeć będzie od konkretnej sytuacji, w której znajduje się dany kredytobiorca, dlatego ważne jest uzyskanie pomocy i przeprowadzenie analizy możliwych kroków.

Dodaj komentarz

trzy + dziesięć =