Sukienka czy alba – jak ubrać dziewczynkę na komunię?

Pierwsza komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka. Wiąże się ono nie tylko z przygotowaniami od strony duchowej, ale także wieloma innymi sprawami. Jedną z najważniejszych jest zaś elegancki strój dla pociechy. W przypadku dziewczynki może to być alba lub sukienka komunijna. Co będzie lepsze?

Alba – skromność i prostota

O ubiorze komunijnym najczęściej decydują rodzice, rzadziej zdarza się że rodzaj stroju jest narzucony przez parafię. W sytuacji, kiedy można samodzielnie dokonać wyboru, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Co przemawia na korzyść alby? Są to bardzo proste i skromne, białe tuniki, które występują w wersji dziewczęcej i chłopięcej. Dziewczynki wyglądają w albach uroczo, a koszt takiego stroju jest stosunkowo niewielki. Jednocześnie, dzieci nie przepadają za albami. W końcu chcą w tak ważnym dniu prezentować się efektownie, a także nieco wyróżnić się spośród innych dziewczynek.

Sukienka – elegancja i dziewczęcość

Komunijna sukienka może być prawdziwym spełnieniem marzeń dziecka. To pierwszy, tak uroczysty strój w życiu dziewczynki, dlatego warto żeby był naprawdę elegancki. Biała suknia, ozdobiona tiulem lub koronkami zachwyci pociechę i będzie pięknie prezentowała się zarówno w Kościele, jak i na przyjęciu. To najlepszy wybór dla dziewczynek, które przywiązują wagę do swojego stroju i lubią modę. Warto też pamiętać, że sukienka komunijna powinna być prosta i skromna, dokładnie jak te modele ze strony https://emmasukienki.pl/kategoria/sukienki/komunijne/. Taki strój doda pewności siebie i pomoże poczuć się wyjątkowo.

Dodaj komentarz

10 − 7 =