Sukienka czy alba – jak ubrać dziewczynkę na komunię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka. Wiąże się ono nie tylko z przygotowaniami od strony duchowej, ale także wieloma innymi sprawami. Jedną z najważniejszych jest zaś elegancki strój dla pociechy. W przypadku dziewczynki może to być alba lub sukienka komunijna. Co będzie lepsze?

Alba – skromność i prostota

O ubiorze komunijnym najczęściej decydują rodzice, rzadziej zdarza się że rodzaj stroju jest narzucony przez parafię. W sytuacji, kiedy można samodzielnie dokonać wyboru, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Co przemawia na korzyść alby? Są to bardzo proste i skromne, białe tuniki, które występują w wersji dziewczęcej i chłopięcej. Dziewczynki wyglądają w albach uroczo, a koszt takiego stroju jest stosunkowo niewielki. Jednocześnie, dzieci nie przepadają za albami. W końcu chcą w tak ważnym dniu prezentować się efektownie, a także nieco wyróżnić się spośród innych dziewczynek.

Sukienka – elegancja i dziewczęcość

Komunijna sukienka może być prawdziwym spełnieniem marzeń dziecka. To pierwszy, tak uroczysty strój w życiu dziewczynki, dlatego warto żeby był naprawdę elegancki. Biała suknia, ozdobiona tiulem lub koronkami zachwyci pociechę i będzie pięknie prezentowała się zarówno w Kościele, jak i na przyjęciu. To najlepszy wybór dla dziewczynek, które przywiązują wagę do swojego stroju i lubią modę. Warto też pamiętać, że sukienka komunijna powinna być prosta i skromna, dokładnie jak te modele ze strony https://emmasukienki.pl/kategoria/sukienki/komunijne/. Taki strój doda pewności siebie i pomoże poczuć się wyjątkowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble warto nabyć, szczególnie z myślą o spędzaniu czasu w ogrodzie?
Jakie meble warto nabyć, szczególnie z myślą o spędzaniu czasu w ogrodzie?
Latem można spędzać dużo czasu w swoim ogrodzie. Pogoda jest przyjemna, a cała rodzina spędza dużo czasu na świeżym powietrzu. […]
Dobry adwokat – gdzie takiego znaleźć?
Dobry adwokat – gdzie takiego znaleźć?
Znalezienie dobrego adwokata jest bardzo ważne do tego, aby móc szybko i skutecznie zrealizować wszystkie swoje sprawy sądowe. Dobry adwokat […]
Co często jest wymienianie w układzie kierowniczym?
Co często jest wymienianie w układzie kierowniczym?
Samochód to oczko w głowie i wizytówka wielu mężczyzn, dlatego starają się oni jak najlepiej o niego dbać. W każdym […]