Solidne zabezpieczenia towaru w magazynie

Magazyn to miejsce, w którym przeważnie przechowywane są liczne, często bardzo drogocenne materiały. Dlatego też w większości tego typu obiektów należy stosować odpowiednie zabezpieczenia, mające na celu ochronę towaru przed kradzieżą czy dostępem osób niepożądanych. Warto pomyśleć choćby o tradycyjnych plombach zabezpieczających, umieszczanych bezpośrednio na ładunkach, Oczywiście oprócz tego konieczne jest zatrudnienie firmy ochroniarskiej, a także zastosowanie systemu alarmowego. 

Wszechstronne rozwiązania gwarantują święty spokój

Podstawową i skuteczną formą ochrony towarów znajdujących się w magazynie są specjalne plomby, zakładane na poszczególnych ładunkach. Służą one zarówno zabezpieczeniu ich przed kradzieżą, jak i tzw. manipulacją czy zanieczyszczeniem. Wyróżniamy m.in. wersje linkowe, butelkowe, plastikowe oraz w formie naklejek z napisem VOID Open. Wybór konkretnej z nich jest uzależniony od rodzaju towaru. Kolejną efektywną metodą jest zamontowanie w obiekcie wybranego elektronicznego systemu alarmowego.

Oprócz klasycznych kamer CCTV mogą to być zaawansowane Systemy Sygnalizacji Kradzieży (SSK), Systemy Rozgłoszeniowe, a ponadto Systemy Kontroli Wartowników. Ich kluczowym celem jest znaczne spowolnienie działań osobnika dopuszczającego się kradzieży oraz zasygnalizowanie zagrożenia ludziom odpowiedzialnym za pilnowanie towaru. Inne polecane rozwiązania to np.:

– blokady zamków w oknach, drzwiach oraz bramach wjazdowych (a także cyfrowe czujniki ich otwarcia)

– ochrona fizyczna w postaci firmy ochroniarskiej

– przegrody konstrukcyjne w formie specjalnych krat, ścian, bram i stropów

Dodaj komentarz

19 + trzynaście =