Strój korporacyjny – co powinno się na niego składać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strój korporacyjny to uniform do pracy. Może być formalny lub nieformalny w zależności od branży. Termin ten obejmuje zarówno odzież męską, jak i damską, w tym garnitury, koszule i krawaty.

Charakter stroju korporacyjnego zmieniał się z czasem wraz ze zmianami stylu życia. Obecnie jest on często bardziej swobodny niż kiedyś, ale nadal musi wyglądać profesjonalnie i ostro – nie chodzi więc o noszenie dżinsów i t-shirtów przez cały dzień.

Co oznacza strój korporacyjny

Strój korporacyjny oznacza noszenie ubrań, które są odpowiednie do pracy w środowisku biurowym – mogą one obejmować:

Koszule

Koszule powinny mieć długi rękaw i być wykonane z materiału, na którym nie będzie widać potu ani plam. Koszule mogą być gładkie lub wzorzyste, ale zawsze powinny wyglądać schludnie. Jeśli nosisz koszulę z kołnierzykiem, upewnij się, że kołnierzyk jest wyprasowany i wywinięty na brzegach.

Krawat

Krawaty mogą być noszone z koszulami, które mają kołnierzyki. Należy nosić krawat, który nie jest zbyt długi lub zbyt krótki i powinien być zawiązany w ten sam węzeł, który planujesz założyć na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli nadal go nie posiadasz to bogaty wybór krawatów znajdziesz m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://tiestore.pl.

Spodnie lub spódnice

Spodnie lub spódnice to najczęstszy rodzaj odzieży noszonej w biurze. Powinny być dopasowane i dobrze przylegać w talii  bo nie mogą być zbyt obcisłe lub workowate, a długość do kostek jest zazwyczaj najlepsza. Ważne jest, aby spodnie nie były zbyt krótkie, więc nie powinny pokazywać skarpetek, gdy siadasz ani zbyt długie gdyż powinny sięgać tuż poniżej kolan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Od czego zależy dobór dodatków?
Od czego zależy dobór dodatków?
Dodatki często wybiera się intuicyjnie, ze szczególnym uwzględnieniem osobistych preferencji oraz własnego stylu. Taka strategia na ogół się sprawdza, ponieważ […]
Jak zwrócić uwagę potencjalnego klienta?
Jak zwrócić uwagę potencjalnego klienta?
Mnogość firm, reklam i rozmaitych ofert sprawia, że przedsiębiorcom coraz trudniej w tym natłoku informacji dotrzeć do klienta. Wyróżnienie się […]
Stylizacja męska na wesele – jakie elementy powinny się na nią składać?
Stylizacja męska na wesele – jakie elementy powinny się na nią składać?
Wesele jest wyjątkową okazją, dlatego wielu mężczyzn przykłada dużo większą uwagę do swojego stroju. Jednak panowie, którzy garnitur noszą rzadko, […]