Strój korporacyjny – co powinno się na niego składać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strój korporacyjny to uniform do pracy. Może być formalny lub nieformalny w zależności od branży. Termin ten obejmuje zarówno odzież męską, jak i damską, w tym garnitury, koszule i krawaty.

Charakter stroju korporacyjnego zmieniał się z czasem wraz ze zmianami stylu życia. Obecnie jest on często bardziej swobodny niż kiedyś, ale nadal musi wyglądać profesjonalnie i ostro – nie chodzi więc o noszenie dżinsów i t-shirtów przez cały dzień.

Co oznacza strój korporacyjny

Strój korporacyjny oznacza noszenie ubrań, które są odpowiednie do pracy w środowisku biurowym – mogą one obejmować:

Koszule

Koszule powinny mieć długi rękaw i być wykonane z materiału, na którym nie będzie widać potu ani plam. Koszule mogą być gładkie lub wzorzyste, ale zawsze powinny wyglądać schludnie. Jeśli nosisz koszulę z kołnierzykiem, upewnij się, że kołnierzyk jest wyprasowany i wywinięty na brzegach.

Krawat

Krawaty mogą być noszone z koszulami, które mają kołnierzyki. Należy nosić krawat, który nie jest zbyt długi lub zbyt krótki i powinien być zawiązany w ten sam węzeł, który planujesz założyć na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli nadal go nie posiadasz to bogaty wybór krawatów znajdziesz m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://tiestore.pl.

Spodnie lub spódnice

Spodnie lub spódnice to najczęstszy rodzaj odzieży noszonej w biurze. Powinny być dopasowane i dobrze przylegać w talii  bo nie mogą być zbyt obcisłe lub workowate, a długość do kostek jest zazwyczaj najlepsza. Ważne jest, aby spodnie nie były zbyt krótkie, więc nie powinny pokazywać skarpetek, gdy siadasz ani zbyt długie gdyż powinny sięgać tuż poniżej kolan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego posiadanie sprawnego tachografu jest tak ważne dla kierowcy?
Dlaczego posiadanie sprawnego tachografu jest tak ważne dla kierowcy?
Tachografy to urządzenia rejestrujące, które montuje się zawsze w kokpicie kierowcy. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w pojazdach wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa […]
Jak kupić właściwą baterię do laptopa?
Jak kupić właściwą baterię do laptopa?
Wybór odpowiedniej baterii do laptopa jest niezwykle ważny i powinien być dokonany z najwyższą uwagą. Większość firm umieszcza w swoich […]
Wygodne buty na co dzień – na jaki model najlepiej się zdecydować?
Wygodne buty na co dzień – na jaki model najlepiej się zdecydować?
Wygodne buty to absolutna podstawa. Pozwalają na komfortowe chodzenie na co dzień, ale też są niezastąpione podczas wędrówek i spacerów. […]