Maska antysmogowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zanieczyszczenie atmosfery. Pyły zawieszone. Smog na ulicach miast i miasteczek. Jak sobie radzić z postępującą degradacją środowiska, która tak negatywnie wpływa na zdrowie nasze i naszych najbliższych? Odpowiedzią mogą być maski antysmogowe.

Dobrej jakości maska – ochrona nie tylko przed smogiem

Nie ma wątpliwości, że zanieczyszczone powietrze atmosferyczne ma negatywny wpływ na nasze organizmy. Wysokie stężenie pyłów PM może wręcz odstraszać od wyjścia z domu. A przecież wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. No właśnie, co robić, gdy stan powietrza jest daleki od „świeżego”? Smog i wdychanie zanieczyszczeń, a głównie pyłów PM 2.5, może przyczynić się do wystąpienia wielu chorób lub nasilenia objawów tych już istniejących. Osłabia pracę płuc, wywołuje objawy astmy oskrzelowej, jest odpowiedzialny za przewlekłe i śmiertelne choroby układu oddechowego. Jest też odpowiedzialny za choroby serca i układu sercowo-naczyniowego. Jak sobie z nim radzić?

Maska antysmogowa to doskonała ochrona przed wspomnianymi wyżej zagrożeniami. Pozwalają cieszyć się aktywnością poza domem bez troski o nasze zdrowie. Sprawdzą się na spokojny spacer, ale też dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez sportu na dworze. Certyfikowana, wyposażona w wysokiej jakości filtry maska jest w stanie ochronić nas także przed innymi zagrożeniami. Wyłapuje nie tylko pyły zawieszone, ale także unoszące się w powietrzu szkodliwe zarodniki grzybów, bakterie oraz wirusy. Dlatego zalecane są także dla alergików i jako ochrona przeciwko chorobom zakaźnym.

Dodaj komentarz

trzy × 2 =