Wybór opon letnich dostawczych

Wybór odpowiednich opon to niezwykle ważny czynnik, stanowiący o naszym bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Istnieje dużo różnych typów samochodów, dla których opony muszą być jeszcze dokładniej dobrane. Jednym z takich typów jest samochód dostawczy, pochodzący od samochodu osobowego lub mniejszego pojazdu ciężarowego, który nie raz znosi duże obciążenia i przejeżdża dziesiątki, a nawet setki kilometrów dziennie. Jakie zatem opony letnie wybrać do takiego samochodu?

Przy wyborze tego typu opon w dużej części powinniśmy się kierować zasadami, które znamy z wyboru opon dla samochodów osobowych. Zasadniczą różnicą oraz rzeczą, na którą trzeba szczególnie zwrócić uwagę podczas wyboru opon letnich dostawczych, to czynnik nośności. Zależy on bowiem od dopuszczalnej masy całkowitej i ładowności auta, a jak wiemy, istnieją różne samochody dostawcze. Im masa jest większa, tym wyższy poziom nośności powinny mieć takie opony. Warto podczas wyboru kierować się różnego rodzaju testami wytrzymałości wykonanymi przez niezależne firmy, a także opiniami innych kierowców. Oprócz nośności, kolejnym ważnym parametrem na który trzeba zwrócić dużą uwagę jest droga hamowania, a tym samym zachowanie opony na mokrej nawierzchni. Parametr ten oznakowany jest za pomocą liter, od A do G, gdzie ta pierwsza oznacza oponę, i najkrótszej drodze hamowania na mokrym asfalcie. Różnica w drodze hamowania pomiędzy oponami oznaczonymi symbolem A i G, może wynosi nawet kilkadziesiąt metrów. Warto zatem wziąć ten czynnik pod uwagę, aby wybrać jak najlepsze opony letnie dla naszego samochodu dostawczego.

Różnego rozmiaru opony letnie sklep internetowy Plusgum oferuje w atrakcyjnych cenach.

Jedna Odpowiedź w “Wybór opon letnich dostawczych”

  1. Ja akurat temu zmieniałem opony w Vitaro i postawiłem na komplet nowych. Lepiej zainwestować i mieć spokój na trochę czasu niż bawić się w używki. Kupiłem model od Yokohamy, dodatkowo też kupiłem AE50 Bluearth do osobówki. Rabacik był:D

Dodaj komentarz

osiemnaście − pięć =