Wyjazd z rodziną – jak zabrać ze sobą rowery?

Wycieczki rowerowe stanowią jedną z najczęściej wybieranych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Tę aktywność wybiera coraz więcej rodzin z dziećmi, dojeżdżając autem do docelowego miejsca, a okolicę zwiedzając rowerem. Problemem może okazać się transport rowerów dla dużej grupy osób. Rozwiązaniem, które cieszy się popularnością, jest montowanie odpowiednio dobranych uchwytów rowerowych.

Uchwyty rowerowe montowane na dach

Montaż uchwytów rowerowych na dachu jest uniwersalnym i często spotykanym rozwiązaniem. Nie obciąża bagażnika auta, a także umożliwia przewożenie na nim innych przedmiotów. Takie uchwyty montuje się za pomocą wsuwek lub na obejmy na belki auta. Rozwiązanie to może być problematyczne w przypadku umieszczenia rowerów na dachu. Ogranicza to również możliwość przemieszczania się w przypadku niskich pomieszczeń czy wiaduktów.

Bagażniki rowerowe montowane na hak

Tego typu bagażniki rowerowe są najprostszymi w montażu bagażnikami rowerowymi. W niewielkim stopniu obciążają klapę auta, co ma znaczenie w przypadku przewożenia dużej ilości rowerów. Są one droższym, ale wygodniejszym rozwiązaniem, niż dachowe uchwyty rowerowe. Dają możliwość przewożenia dużej liczby rowerów, a wśród wielu ofert można znaleźć nawet bagażniki rowerowe na hak na 4 rowery. Podczas zakupu takiego typu bagażnika warto sprawdzić, czy będzie on w stanie odchylić się z rowerami.

Przewożenie rowerów na klapie bagażnika

Uchwyty rowerowe montowane na klapie bagażnika odznaczają się dużą uniwersalnością: można je zamontować w każdym typie auta oraz nie zmniejszają dostępu do bagażnika. Nie powodują zasłonięcia tablic rejestracyjnych pojazdu, a także z łatwością zmieszczą się w samochodzie. Dają one możliwość przewożenia jednocześnie nawet kilku sztuk rowerów.

Dodaj komentarz

7 − cztery =