Dlaczego dbanie o bezpieczeństwo w miejscu pracy jest opłacalne?

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to ważny temat dla każdej organizacji. Jest to kluczowy składnik satysfakcji i produktywności pracowników. Organizacje, które poważnie traktują bezpieczeństwo w miejscu pracy, mają większe szanse na przyciągnięcie i zatrzymanie największych talentów. Mają również niższy wskaźnik rotacji pracowników, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć produktywność. Jeśli potrzebny Ci będzie sklep bhp Koszalin – PHU pasja to dobra marka, która prowadzi sklep w tym właśnie mieście.

Oto trzy sposoby na poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy:

  1. Zacznij od swoich pracowników. Pracownicy powinni brać udział w dyskusjach na temat tego, jak uczynić ich miejsce pracy bezpieczniejszym. Mogą oni dostarczyć ważnych informacji na temat tego, co sprawia, że czują się bezpiecznie lub niebezpiecznie, a także tego, co działało w przeszłości, aby czuć się bezpieczniej.
  2. Opracuj jasną politykę zgłaszania incydentów. Powinny one określać, kto powinien zgłaszać incydenty, w jaki sposób i gdzie (np. za pośrednictwem kierownictwa lub działu kadr). Powinien on również określać, jakie rodzaje incydentów należy zgłaszać. Pomoże to w zidentyfikowaniu wzorców i ukierunkowaniu na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem.
  3. Upewnij się, że wszyscy menedżerowie przeszli szkolenie na temat tych zasad i sposobu reagowania w przypadku wystąpienia incydentów (np. ile szczegółów potrzebują od pracowników). Być może zechcesz przeprowadzać regularne szkolenia przypominające, aby kierownicy nie zapomnieli, czego nauczyli się podczas pierwszych sesji szkoleniowych!

Dodaj komentarz

18 − cztery =